Sevgi Yolu ‘BBG Caddesi’ olsun! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Sevgi Yolu ‘BBG Caddesi’ olsun!

Bu haber 27 Eylül 2013 - 6:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de sıkça rastladığımız kaldırım işgalleri vatandaşların tepkisine neden oluyor.

 

Daha önce polis ve zabıtanın ortaklaşa düzenledikleri operasyonlarla, kaldırım işgali yapan işyerleri uyarılmış ve uyarıları dikkate almayanlara cezai işlem uygulanmıştı.

 

Fakat uyarı ve cezalara rağmen kaldırımları işgal etmeye devam eden işyerleri, vatandaşların tepkisine neden olmaya devam ediyor.

 

İşte bizde bu konuda görevimiz gereği, bir vatandaşımızın, gazetemiz aracılığıyla kamuoyu ile paylaşmak istediği maili sizlerle paylaşıyoruz;

 

“KALDIRIM İŞGALLERİ, evet Karacabey’in en büyük sorunu bu bence. Sadece buna bakmak için bir dışarı çıkın, tüm kaldırımlar sevgili esnafın malzemeleri ile dolu. Lütfen bir alıcı gözü ile bakın. Kahvehaneler masa, sandalye artık ne varsa dışarı kurmuşlar.

 

Geçen hafta okullar açıldı. Tanık olduğum bir olayı anlatayım. Şehit Bahadır Tayfur ve bu sene yeni eğitime giren Ortaokul yolu üzerinde faaliyet gösteren iki esnaf masa sandalye ne varsa dışarı koymuşlar. Köşedeki BÜFE ve onun yanındaki KIRTASİYE . Gidin bir bakın, hadi büfeyi anladık kırtasiye iki masa atmış tabureler sandalyeler.

 

O çocuklar okula gidiyor, kaldırımdan isteseniz de yürünmüyor. Hali ile yol ortasından yürüyor, malum yol kenarlarında da çift sıralı araba park halinde. Ve o gün Salı en kalabalık olduğu gün Karacabey’de. Ve gözlerimin önünde bir anne ve çocuk bir tehlike atlattı. Ya onlara bir şey olsaydı kim verecek bunun hesabını. Esnaf mı, Belediye mi? Yada biz bu yazıyı okuyunca yol ortasından ne yürüyorsun be kadın diye onu mu suçlayacaktık?

 

001-vatandas-isgal-bbg-002

 

Sadece o esnaf ta değil tüm esnaf öyle. Belediyeyi aradım bana dedikleri şu sadece, haklarında cezai işlem başlatacağız!

 

Sevgili Belediyemiz kaldırımları güzelleştiriyor, pazar yerine banklar kurdu. Neden? Ne kadar başıboş erkek varsa otursun geleni geçeni izlesin diye. Sevgi yolu diye adlandırılan yol, bence en kısa zamanda adı değişmeli. BİRİ BİZİ GÖZETLİYOR Caddesi!

 

Ne olur sizden ricam lütfen bu yazıyı paylaşın belki bir çözüm bulunur. Ben ulaşabileceğim her yere gideceğim.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN