Başkan yapmasa açıkta kalacaklardı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Başkan yapmasa açıkta kalacaklardı

Bu haber 27 Eylül 2013 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milli Eğitime kalsa ödenek çıkmazdı, okul yönetimine kalsa veliye yıkardı. Neyse ki Başkan Koç konuyu çözdü.

 

Karacabey Belediyesi tarafından İstiklal Ortaokulu için yaptırılacak yemekhanenin temeli atıldı. Belediye Başkanı Ergün Koç, “Yeni yemekhaneyi 45 gün içinde öğrencilerimizin hizmetine açacağız.” dedi.

 

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Karacabey’de de yeni eğitim-öğretim sistemiyle birlikte çeşitli düzenlemeler bu yıl hayata geçirildi. Yeni sistemle birlikte düzenlemelerden biri de ilçede İstiklal Ortaokulu’na yapıldı. Köyden gelen öğrencilerle taşımalı sisteme dönen İstiklal Ortaokulu, 203 öğrenci için ihtiyaç olan yemekhane olmayınca devreye Karacabey Belediye Başkanlığı girdi ve yemekhanenin temeli atıldı.

 

Konuyla ilgili müjdeyi 23 Nisan günü İstiklal Ortaokulu bahçesinde düzenlenen çocuk bayramı etkinliklerinde duyuran Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç, yeni sistemle köyden gelen 203 öğrencinin ortaokul eğitimlerini bu binada alacağını ancak okulun mevcut binası içerisinde bu sayıda öğrenciye yetecek bir yemekhane olmamasından dolayı ek bina ihtiyacı olduğunu belirterek yemekhane yapımını üstleneceklerini duyurmuştu.

 

Okulların açılmasıyla birlikte köyden gelen öğrencilerin muhtarlık tarafından geçici olarak gösterilen alanda yemek yediklerini dile getiren Başkan Koç, “Bizim dışımızda gelişen olaylar nedeniyle inşaata gecikmeli başladık. Öğrencilerin hak ettikleri şartlarda beslenme ihtiyaçlarını karşılamaları için çalışmaları süratle sürdürüyoruz” dedi. Ayrıca Başkan Koç, 45 gün içerisinde yeni yemekhaneyi öğrencilerin hizmetine açacaklarını belirtti.

 

001-istiklal-baskan-yemek-002

 

Önceki gün çalışmaları yerinde görmek amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretle İstiklal Ortaokulu’ndaki inşaatı gezen Başkan Koç, görevlilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

İnşaat alanında yaptığı açıklamada 45 günlük bir süre içerisinde yemekhaneyi bitirmeyi hedeflediklerini yineleyen Başkan Koç “Hızımız ve kararlığımızı görmek isteyenler Esentepe’deki spor salonuna, Panayır alanına ve bu okulun bahçesine iyi baksınlar. Bizler hep diyoruz, kimse bize bunları yapın demedi ve bu işler belediyenin yapmakla mükellef olduğu işlerden değildi. Ama insan odaklı hizmet anlayışımız bunları yapmamızı gerektirdi. Karacabey’e hayırlı olacak.” diye konuştu.

 

Yapımı Karacabey Belediye Başkanlığı tarafından üstlenilen İstiklal İlköğretim Okulu ek yemekhanesi büyük yemek salonu ve mutfağının yanı sıra, lavabo alanlarıyla öğrenciler için nezih ve hijyenik bir alan yaratılmış olacak.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN