Kutlama dediğin böyle olur! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Kutlama dediğin böyle olur!

Bu haber 17 Eylül 2013 - 1:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mustafakemalpaşa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü etkinlikleri, Balkan ülkelerinden gelen halk oyunları ekiplerinin gösterilerine sahne oldu.

 

12-21 Eylül Kurtuluş Haftası etkinlikleri kapsamında Mustafakemalpaşa’ya misafir olan Arnavutluk, Bosna-Hersek, Kosova, Karadağ, Makedonya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halk oyunları ekipleri, gösterileri ile büyük beğeni kazandı.

 

Kurtuluş coşkusu, Mustafakemalpaşa Belediyesi Mehter Takımı ve Balkan Ülkeleri Halk Oyunları Ekipleri’nin Etibank Parkı’ndan başlayarak Adnan Menderes Meydanı’na kadar süren kortej yürüyüşü ile başladı.

 

Havai fişek gösterilerinin renk kattığı geceye, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Başkan Yardımcıları Ayhan Dadak, Galip Çakmakçı, Mustafa Eren ve Doğan Deniz, RUMELİFED Genel Başkanı Selim Yedikardeş, daire amirleri, misafir ülkelerin temsilcileri, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatları ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

 

001-mkp-kutlama-kurtulus-002

 

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, etkinlikte yaptığı konuşmada, Balkanlar ile Türkiye ve Bursa arasında yüzyıllar öncesinden gelen çok güçlü bağlar bulunduğunu söylerken, Mustafakemalpaşa’nın kurtuluşunun 91. yıldönümünde dost ve kardeş ülkelerin bu coşkuya ortak olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Başkan Kurtulan; “ Tarih bir milletin hafızasıdır. 100. yılına doğru hızla giden Cumhuriyetimizin güzelliklerini birlikte yaşamak, yaşatmak ve dünyaya tanıtmak için yola çıktık.  91 yıl önce bu toprakları bize tertemiz bırakanlara karşı sorumluluğumuz vardır. Savaş meydanlarından kazanılan zaferleri bugün ekonomide, kültürde, sanatta ve sporda taçlandırmalıyız. Geleceğin dünyasında Mustafakemalpaşa yerini alacaktır” dedi.

 

Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonu (RUMELİFED) Genel Başkanı Selim Yedikardeş ise Balkanlar ile Türkiye arasında dostluk köprüleri kurmaya devam edeceklerini belirtti.

 

001-mkp-kutlama-kurtulus-003

 

Renkli gösteriler

 

Etkinlikte sahne alan halk oyunları ekipleri, Balkan dans kültürünün en güzel örneklerini Mustafakemalpaşalılar için sahneledi. Şarkı ve oyunlarıyla dostluğun en güzel örneğini sergileyen misafirler barış mesajı verirken, vatandaşlarda gösterilere coşkuyla eşlik etti.

 

Mehter Takımı’nın verdiği konserle büyük alkış aldığı gecenin sonunda Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Balkan Ülkeleri Halk Oyunları Ekipleri’ne çeşitli hediyeler verdi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN