‘Ülkemizin CHP iktidarına ihtiyacı var’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

‘Ülkemizin CHP iktidarına ihtiyacı var’

Bu haber 10 Eylül 2013 - 5:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 90. kuruluş yıldönümü ilçe teşkilatı tarafından kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk bırakan ve saygı duruşunda bulunan CHP Karacabey örgütü, günün önemini belirten bir basın açıklaması yaptı.

 

Çelenk ve saygı duruşu sonrası Atatürk Anıtı’nda açıklamasını katılımcılarla paylaşan İlçe Başkanı Gönül Avil, partilerinin 90. yılında “Yurtta barış, dünyada barış” ilkesini korumaya devam ettiklerine vurgu yaptı.

 

Avil, yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “CHP, Kurtuluş Savaşı’ndan sonra Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından kurulan tarihsel olarak ilerici bir partidir. CHP, kuruluşundan başlayarak Türkiye’nin modernleşmesinin ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasını hedefleyen ve bu amaçla yapılan devrimlere, reformlara öncülük eden bir parti oldu.

 

Cumhuriyeti kuran, halk egemenliğini ve hukuk devletini gerçekleştirerek yurttaşların hukuk önünde eşitliğini sağlayan CHP, 1946 yılında çok partili rejime geçişi sağlayarak, Cumhuriyet’in demokratik niteliğinin gelişmesi yönünde de önemli bir atılım gerçekleştirdi.

 

001-chp-kurulus-90-003

 

CHP gibi tarihsel olarak ilerici olan partilerin 90 yıl yaşayabilmelerinin nedeni, değişen koşullara göre özgürlük, eşitlik, dayanışma gibi temel değerlerinden ayrılmaksızın politikalarını ve örgüt yapılarını yenileyebilme kapasitelerini canlı tutmuş olmalarıdır.

 

Ülkemizin, otoriter ve kamplaşmacı AKP hükümetinin politikaları yüzünden içeride ve dışarıda büyük sorunlar yaşadığı günümüzde, CHP iktidarına her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır.

 

CHP, özgürlük, eşitlik, demokrasi ve sosyal adalet arayışlarına kararlı bir biçimde öncülük etmeyi sürdürecektir. CHP, emekten yana bir partidir. CHP, emeği en yüce değer olarak kabul eden bir partidir.”

 

001-chp-kurulus-90-002

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN