Güzel’den 200 bin liralık şiir! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Güzel’den 200 bin liralık şiir!

Bu haber 10 Eylül 2013 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye Meclisinin Eylül ayı meclis toplantısında, Belediye Başkanı Ergün Koç’a bir belge uzatarak konunun mecliste görüşülmesini talep eden Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Orhan Güzel, Başkan Koç’un, “Çok ağlamaklı bir şiir olmuş. Bu konunun görüşüleceği yer burası değildir. Söz konusu şikayetiniz varsa Türkiye Cumhuriyeti’nin ilgili kurumlarında hakkınızı arayabilirsiniz.” ifadeleri üzerine, belgeyi basın mensuplarıyla paylaştı.

 

İşte AKP’li Orhan Güzel’in, kendi imzasıyla Başkan Koç’a verdiği o belge;

 

“Komisyonumuzun görevi; örneğin gıda şirketlerinin son kullanım tarihi geçmiş olduğunu beyan ettikleri ürünlerinin miktarlarını tespit etmek, tespit edilen bu ürünlerin imha hususunda karar vermek, daha sonra da bu miktar imhaya tabi ürün bakımından başvuruda bulunan gıda şirketleri için vergi muafiyeti oranını belirlemektedir.

 

Bu yolla komisyonumuz hem gıda şirketlerinin son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin imhasından haberdar olmakta ve gıda şirketlerinin sağlıklı bir şekilde faaliyetlerine devam etmesine yardımcı olmakta, hem de imha edilen ürün miktarını belli bir vergi muafiyetine konu edinmesini sağlayarak piyasaya sağlıklı ürünlerin sunulmasına yardımcı olmaktadır.

 

2013 Yılı Mart ayı içinde Vergi Dairesi Komisyonu olarak Bursa yolu üzerinde bulunan Vatan Konserve Fakrikası içindeki Natura Gıda isimli iş yeri depolarına inceleme yapmak için, Nature Gıda‘nın bize yapmış olduğu müracaatla 1034,4 ton civarında ürünün imhaya tabi olduğunu ve vergi muafiyetine konu olduğundan bahisle inceleme yapmamızı istemişti. Biz de Fabrikaya giderek ürün hakkında gerekli denetimleri yapıp ürünün imhasına karar verdik. En kısa zamanda imha işleminin gerçekleştirilerek, sevk irsaliyelerinin ve araç tonaj bilgilerinin Komisyonumuza bildirilmesini istedik.

 

Daha sonra 5. ay itibariyle imhası yapılacak ürünlerin Karacabey Belediye çöplüğünde bu miktar tarihi geçmiş malzemenin imha edildiğine dair sevki yapan kamyonların ve yüklerine ilişkin sevk irsaliyelerini komisyonumuza gönderdiler. Karacabey Belediyesinin 2013/50 karar nolu 08/04/2013 tarihli meclis kararına göre işletmelerden gelen raf ömrünü tamamlamış ürünlerin imhasına ilişkin olarak kilogram başına 20 kuruş ücret alınacağı hususu karara bağlandığı halde, söz konusu firmanın imhaya tabi olan ve bizim komisyon olarak imhasına karar verdiğimiz 1034,4 ton malzemenin Karacabey Belediyesine ait çöplüğe sevk edildiğine dair sevk irsaliyeleri de mevcut olduğu halde, Karacabey Belediyesi müracaatçı firmadan herhangi bir bedel almadan bu işlemi gerçekleştirdiğini öğrendik. Karacabey Belediyesi’nin herhangi bir bedel almadığına ilişkin imzalı yazı Komisyonda mevcuttur.

 

Müracaatçı firmanın imhaya tabi mallarını imha etmesine rağmen bu hususta  bedel alınacağı Meclis kararıyla karar altına alındığı halde ücret almadan bu işlemi gerçekleştirerek Belediyeyi zarara uğratan ve görevini kötüye kullanan Karacabey Belediyesi yetkililerinden şikayetçiyim.”

 

“Yukarıdaki yazı, Karacabey Cumhuriyet Savcılığına yapılan suç duyurusu dilekçesinden alınmıştır. Anlaşılan o ki, Karacabey Belediyesi 200 bin TL’den fazla zarara uğratılarak yolsuzluk yapılmıştır. Bahsi geçen firmaya neden ödeme yapmadıkları sorulduğunda Belediye Başkanı ile iyi olan ikili ilişkilerinden dolayı ödeme yapmadıklarını belirtmişlerdir.

 

Belediye Başkanı daha önce yargılandığı mahkemelerden bu nedenlerle yedi yıldan fazla hapis cezası almıştır. Bunların dışında benim savcılığa yapmış olduğum suç duyurusuyla Başkan hakkında sekiz ayrı konuda İçişleri Bakanlığınca yargılama izni verilmiştir.

 

Bunlar göz önünde bulundurulduğunda, Karacabey Belediyesinin daha fazla zarara uğratılmaması için önlem alınması gerekir. Sembolik dahi olsa Belediye Başkanının düşürülmesi için güven oylaması yapılmalıdır. Güvensizlik sonucu ve yolsuzluk dosyası İçişleri Bakanlığına gönderilerek Başkanın görevden alınması istenmelidir. Gereğinin yapılmasını bilgilerinize sunarım.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN