Sağlıkta 90 gün projesiyle yeni bir dönem başlıyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Sağlıkta 90 gün projesiyle yeni bir dönem başlıyor

Bu haber 29 Ağustos 2013 - 19:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Yavuz Baştuğ, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından tüm illerde uygulanmak üzere geliştirilen 90 Gün Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Baştuğ, 90 Gün Projesi ile ülke genelindeki tüm kamu hastanelerinde, hasta ve çalışan memnuniyetini artırmak için 90 gün gibi bir sürede bazı yeniliklerin hayata geçirileceğini söyledi.

 

Projenin Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Önce İnsan’ sloganı ile başlatılan Sağlıkta Dönüşüm programı kapsamında geliştirildiğini belirten Bağşuğ, projenin nihai amacının hasta ve çalışanlarının gönlünü kazanmak olduğunu kaydetti.

 

Baştuğ, şunları dile getirdi: “Proje, ‘Hedeflerle Yönetim İlkesine’ dayanan bir yönetim çalışmasıdır. 90 gün içinde Merkez Yönetim Teşkilatıyla koordineli olarak tüm kamu hastanelerimizde bir takım yenilikleri hayata geçireceğiz. Bu çalışmalarımızı tamamlama süremiz 90 gün. 90 günün sonunda tamamlanan çalışmalar, rutin olarak sağlık hizmeti kapsamında sunulmaya devam edilecek.”

 

Üç ana hedef doğrultusunda yürütülecek çalışmaların 90 gün içerisinde ildeki tüm kamu hastanelerinde tamamlanmış olacağının altını çizen Baştuğ, “Projede esas olan daha etkin bir yönetişim geliştirerek, hasta ve sağlık çalışanlarının memnuniyetini artırmaktır. Bu ana hedefler ekseninde ülke genelinde 24 binden fazla görev tamamlanarak önemli bir mesafe kat edilmiş olacak. 90 gün projesi ile sağlıkta yeni bir dönem başlıyor.” diye konuştu.