Yedek subay ayrımı kaldırıldı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Yedek subay ayrımı kaldırıldı

Bu haber 26 Ağustos 2013 - 18:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Askerlik Şubesi Başkanlığı, Ağustos 2013 yedek subay celbinden itibaren test ve mülakat faaliyetleri ile karışık sınıf ve tıp doktoru ayrımının kaldırıldığını, yedek subay celp dönemlerinin, er celp dönemleri ile birleştirilerek, Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım olmak üzere dört celp olarak düzenlendiğini bildirdi.

 

Seçim ve sınıflandırma işlemlerinin, Ağustos 2013 celbinden itibaren Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Dairesi Başkanlığınca yapıldığına vurgu yapılan açıklamada, “Yönetmelik gereğince seçim ve sınıflandırma işlemi, yükümlülerin istekleri de dikkate alınarak, meslek bilgisi, tahsil durumu, akademisyenlik durumu, sağlık durumu, yaş, fiziksel özellik, lisans bitirme notu ile yabancı dil notu nota tahvil edilecek ve seçim bu not üzerinden yapılacaktır. Yeni uygulama nedeniyle yükümlülerin seçim ve sınıflandırma işlemlerine esas olarak sevk öncesi hazırlık işlemleri dönemi getirilmiştir.” denildi.

 

Kasım 2013 yedek subay celbinde sevke tabi olan yükümlülerin, 01-30 Eylül 2013 tarihleri arasında, sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırmak üzere, Askerlik Şubesi Başkanlıklarına müracaat etmeleri gerektiğine dikkat çekilen açıklamada,

 

“01-30 Eylül 2013 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemleri için askerlik şubesi başkanlıklarına, 1111 Sayılı Askerlik Kanununun 47′nci maddesinde belirtilen yasal mazeretleri dışında müracaat etmeyenler, bakaya işlemine tabi tutulacaktır. Ayrıca yükümlülerin askerlik şubesine gitmeden önce, e-devlet üzerindeki sevk öncesi hazırlık işlemi formunu doldurmaları, müteakiben bizzat Askerlik Şubelerine müracaat etmeleri, işlemlerinin daha doğru ve kısa sürede tamamlamalarına katkı sağlayacaktır.

 

Yükümlüler, sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırmak üzere askerlik şubelerine gelirken, lisans diploması, not döküm belgesi, (Transkript) akademisyenlik belgesi (varsa), öğretmen bildirim belgesi çizelgesi (varsa), yabancı dil sonuç belgelerini (varsa) hazır bulunduracaklardır. Askerlik Şubesi Başkanlıklarına müracaat ederek, sevk öncesi hazırlık işlemlerini tamamlayan yükümlüler sınıflandırılacaktır.

 

Seçim ve sınıflandırma sonuçları Milli Savunma Bakanlığınca 25 Ekim 2013 tarihinde e-devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. Sınıflandırılan yükümlüler, tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır.” ifadelerine yer verildi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN