Dikkat! Kaçak durumuna düşmeyin « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Dikkat! Kaçak durumuna düşmeyin

Bu haber 26 Ağustos 2013 - 18:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Askerlik Şubesi Başkanlığı, 1994 doğumlular ile daha yaşlı doğumlu olup geçen yıllarda askerliklerini erteleten yükümlüleri, yoklamalarını yaptırmak üzere Askerlik Şubesi’ne başvurmaları gerektiğini duyurdu.

 

Askerlik Şubesi Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Yükümlülerin yoklama işlemleri 03 Haziran 2012 Tarih ve 6318 sayılı ‘Askerlik Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un yürürlüğe girmesiyle yeniden düzenlenmiş ve Askerlik Şubesi Başkanlığı’nda Askerlik Meclisi kurulması uygulamasına son verilmiştir. Bu uygulama ile yoklamanın belirli bir dönem yerine yılın tamamına yayılması sağlanmıştır.

 

Henüz yoklama yaptırmayan 1994 ve daha yaşlı doğumlu yükümlülerin yoklamalarını yaptırmak üzere aşağıdaki belgelere en yakın Askerlik Şubesi Başkanlığı’na başvurmaları yada (öğrencilik, sağlık v.b.) durumlarını gösteren belgeleri Askerlik Şubesi Başkanlıklarına ulaştırmaları gerekmektedir.

 

Yoklamasını yaptırmayan yükümlüler Şubat 2014 ayının ilk haftasının ardından yoklama kaçağı durumuna düşecek, yoklama kaçağı olarak takiplerine başlanacak ve cezalandırma işlemine tabi tutulacaktır.”

 

Yoklamada getirilecek belgeler:

 

1 – Nüfus Cüzdanı, 2 – İki adet vesikalık fotoğraf (Yabancı Askerlik Şubesi’ne başvurulacaksa 3 adet), 3 – Diploma (veya okuyanlar için EK-C2 öğrenci durum belgesi), tasdikname aslı ve tıpkı çekimi) 4 – Varsa, bonservis, sertifika veya kurs belgesi aslı ve tıpkı çekimi. 5 – Varsa hastalık ve arızalarına ait rapor veya tedavi belgelerinin aslı ve tıpkı çekimi. 6 – Varsa Verem Savaş Dispanseri’nden alınan verem taraması sonuç belgesi, 7 – Sürücü belgesi aslı ve tıpkı çekimi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN