‘Günaydın ben sapık naber’ « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

‘Günaydın ben sapık naber’

Bu haber 22 Ağustos 2013 - 17:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa’da çoğunlukta kadınların görev yaptığı 112 Acil Servis Komuta Merkezi’nin telsiz frekansına giren kimliği belirsiz bir erkek, ’Günaydın ben sapık naber’ diye anons yaparak telsiz irtibatını engelliyor.

 

İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev yapan Ambulansların koordinasyonunu sağlayan 112 Acil Servis Komuta Merkezi’nin başı 3 gündür telsiz sapığıyla dertte.

 

Kimliği belirsiz bir erkek, çoğunlukla kadınların görev yaptığı Haber Merkezi’ne yönelik sabah saatlerinde “Günaydın ben sapık naber” diye anons yaparken, günün belirli saatlerinde ise “Sesiniz çok güzel”, “Ambulanslar göreve devam ediyor mu?”, “İşlerinizde başarılar” diye anonslar yapıyor.

 

Ambulansların muhabere yaptığı esnada ise telsizden mandallama yaparak görüşmeleri engellemeye çalışan kimliği belirsiz erkeğin belirlenmesi ve yakalanması için teknik takip başlatıldı.

 

112 Acil Servis Komuta Merkezi’nde görevlinin defalarca “burası bir sağlık kurumu lütfen rahatsız etmeyin, yerinizin belirlenmesi için teknik takip başlatıldı, durum polise bildirildi, hakkınızda yasal işlem yapılacak” demesine rağmen, kimliği belirsiz erkek “iyi olur bulursanız tanışmış oluruz” diye cevap verdi.

 

Daha sonra ise 112 Acil Servis ekiplerinin bir hastanın hastaneye nakli için birbirleriyle konuşma yaptığı sırada tekrar anonsları bölen kimliği belirsiz kişi, “kusura bakmayın bir daha sizi rahatsız etmeyeceğim iyi görevler” dedi.