Bursa’ya 10 milyonluk hibe « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Bursa’ya 10 milyonluk hibe

Bu haber 20 Ağustos 2013 - 1:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 2013 yılı “Makine Ekipman Alımlarının Desteklenmesi (Hibe Programı)” kapsamında hibe sözleşmesi imzalanması uygun bulunan yatırımcı listesini kamuoyuyla paylaştı.

 

Buna göre Bursa genelinde yapılan 2 bin 62 adet başvurunun dikkate alındığında talep edilen hibe tutarının 10 milyon 170 bin 709 TL olduğu kaydedildi. Tebliğde belirtildiği üzere illere tahsis edilecek ödeneğin illerin tarım alanı, kırsal nüfus, tarımsal üretim değeri ve sosyo-ekonomik gelişmişlik endeksi kriterleri çerçevesinde Bakanlığın Bursa’ya ayırdığı ödenek miktarının ise 1 milyon 661 bin 108 TL olduğu bildirildi.

 

Açıklamada, “2013/27 sayılı tebliğin 22-3. maddesinde belirtilen ‘İl proje yürütme birimi, ilinin tarımsal ürün potansiyeli ile makine ve ekipman kullanma ihtiyacı doğrultusunda hangi makine gruplarına hibe desteği vereceğine karar verir. Hibe desteği verilecek gruplar içerisinde yatırımcıların sıralanması başvuru değerlendirme kriterlerine göre yapılır’ hükmü çerçevesinde, İl Müdürlüğümüzce çalışma yapılmış ve belirtilen kriterlere göre uygun başvurular listesi teşkil edilmiştir.

 

2013/27 Sayılı Tebliğin 23. maddesinde yer alan ‘Uygulama Rehberi kriterlerine göre yapılan değerlendirme sonrası asıl ve yedek listeler, Uygulama Rehberinde yer alan Tablo 2′ye uygun olarak; reddedilen yatırımcıların isim listeleri ve red gerekçeleri yazılı şekilde il müdürlüğünün onayına sunulur. Tüm listeler il/ilçe müdürlüğü ilan panoları ve il/ilçe müdürlüğü internet sitelerinde on gün süre ile yayınlanır. Listelerdeki yatırımcılara ayrıca yazılı tebligat yapılmaz’ hükmü uyarınca bu duyuru ve ekindeki liste tebligat niteliği taşımaktadır.” denildi.

 

2013 yılı Makine Ekipman Destekleme sonuçlarına Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün internet sitesi olan http://www.karacabeytarim.gov.tr adresinden öğrenilebileceği bildirildi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN