Bu katliama karşı sessiz kalamazsınız « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Bu katliama karşı sessiz kalamazsınız

Bu haber 20 Ağustos 2013 - 3:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Karacabey İlçe Gençlik Kolları, Cuma namazı çıkışında Haşim Onur Camii önünde, darbecilerin Mısır halkına yaptığı zulmü kınamak amacıyla basın açıklaması yaptı.

 

AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Melih Sever’in okuduğu basın bildirisi, daha sonra Karacabey halkının tepkisini göstermek amacıyla Mısır Ankara Büyükelçiliğine posta yolu ile gönderildi.

 

AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Özkan, İlçe Başkan Vekili Murat Erol ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu etkinlikte bir basın açıklaması yapan, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Melih Sever, Mısır’da yaşanan darbe zulmüyle ilgili şu görüşlere yer verdi;

 

“Mısır’da, halkın hür iradesi ile işbaşına gelmiş meşru yönetimi silah zoruyla devirmiş darbecilerin, demokratik namus anlamına gelen oylarına, yani iradesine sahip çıkmaya çalışan Mısır halkına uyguladığı katliamı şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

 

Daha önce yaptıkları benzeri katliamlara hür dünyadan kayda değer bir tepkinin gelmemesi öyle anlaşılıyor ki darbecileri cesaretlendirmiştir.

 

Başından beri vurguladığımız gibi, dünyanın neresinde olursa olsun, darbe kim tarafından ve kime karşı yapılırsa yapılsın partimiz ve iktidarımız, darbelerin ve darbecilerin karşısında, demokrasinin ve halkın yanında olmuştur ve bundan sonra da olmaya devam edecektir. Bu darbe yönetiminin zalimane eylemlerine karşı partimiz ve iktidarımız insanlık vicdanının sesi olmaya devam edecektir.

 

Silaha, şiddete ve kaba kuvvete başvurmadan, meşruiyet içinde kalarak demokratik mücadele veren Mısır halkının bu onurlu ve haklı mücadelesini destekledik ve sonuna kadar destekleyeceğiz.

 

001-akp-genc-misir-002

 

AK Parti olarak, başta BM olmak üzere, etkili ve yetkili tüm uluslararası kuruluşları ve camiaları, Mısır’daki bu vahşeti, bu katliamı, bu insanlık dramını sona erdirmek için acilen müdahil olmaya, Mısır’ın gayrimeşru yönetimine gereken tavrı takınmaya davet ediyoruz.

 

Bu katliamda, darbeye ‘darbe’ diyemeyenlerin, daha önceki katliamlara olması gereken tepkiyi vermeyenlerin ve darbecileri finanse edenlerin büyük günah ve vebali olduğu da unutulmamalıdır.

 

Biz inandığımız doğruları söylemediğimiz sürece ayakta kalamayız. İnandığımız şeyleri söylemeye devam edeceğiz. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Şahadete inanmış olan bu insanlar, er veya geç Mısır’da bu demokratik haklarının neticesini de kazanacaklardır.  Eğer Batı demokrasi testinden geçmek istiyorsa bunu anlamak durumundadır. Nitekim bu konuda Batılı ülkeler eğer samimi davranmazlarsa, samimi adımlar atmazlarsa biz inanıyoruz ki artık demokrasi dünyada sorgulanmaya başlanacaktır. Bugüne kadar yapılan ‘darbelerde demokrasiyi kurtarmak’ hep bir bahanedir. Mısır’da da böyle bir bahaneyle karşımıza çıktılar.

 

İslam dünyası üzerinde devamlı olarak bir tezgah çalıştırılıyor, tuzaklar çalıştırılıyor. Bu tuzaklar bizler için de geçerlidir, Türkiye için de geçerlidir. Onun için şunu unutmayalım, güçlü Türkiye’yi kimse istemiyor. Onun için biz güçlü olmaya mecburuz. Önce kendi içimizde birbirimizi sevmeye, dayanışma halinde olmaya mecburuz. Bunun için biz tırnaklarımızla kazıyacağız, çalışacağız ve inşallah güçlü olan Türkiye’yi de bu şekilde inşa edeceğiz.

 

Dualarımız ve iktidarımızın tüm diplomatik girişimleri elbette ki, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Mısır halkından yana olacaktır.

 

Bizlere desteklerini esirgemeyen AK Parti İlçe Yönetim Kuruluna, Basın mensuplarımıza ve katılımınızdan dolayı siz değerli Karacabey halkına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN