Bu belediyeyi yıkacağım! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Bu belediyeyi yıkacağım!

Bu haber 02 Ağustos 2013 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Ergün Koç, tarihi yapılara değinerek, “Şehirleşme, tarihimizi yok ederek olmaz. Karacabey’e bakın, kaç tane tarihi yapı kaldı. Eski belediye binasını hatırlayın. Ömrüm yeterde bu belediye binasını yıkıp yerine iki katlı nostaljik bir bina yapmazsam gözüm açık giderim” dedi.

 

Karacabey Belediyesi, çalışanları için iftar yemeği verdi. Belediye Başkanı Ergün Koç, daire amirleri ve belediye çalışanlarının katıldığı iftar yemeği, Atatürk Kültür Parkı’nda gerçekleştirildi.

 

“Karacabey’in isimsiz kahramanları” diyerek seslendiği belediye çalışanlarına yemek sonrası bir konuşma yapan Başkan Koç, “İyiyi ve güzeli bulmak için siz mesai arkadaşlarımızla gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam ediyoruz. Belediye olarak ilkemiz, ilçemizdeki her şeyi ailemiz olarak görmek, şu ve bu mahalle diye ayrım yapmadan hizmet vermek. Bizler kişisel çıkarlara ve şahıslara göre değil, herkes için buradayız. Çekemeyenler olabilir ama bizler herkese eşit ve adil olarak davranmalıyız. Bizim reklama ihtiyacımız yok, Karacabey halkı her şeyi görmektedir.” şeklinde konuştu.

 

İddialı projelerle yolumuza devam ediyoruz

 

“Biz gücümüzü birilerinin iki dudağı arasından değil, Karacabey halkından alarak yolumuza devam ediyoruz” diyen Başkan Koç, 2014 bütçesi hazırlıklarına başladıklarını belirterek, bazı iddialı projeler hakkında şunları söyledi;

 

“Taşıyıcılar Kooperatifini daha uygun bir yere taşıyacağız. Kamyoncu esnafımıza daha iyi mekanda hizmet verecekleri garajlar yapacağız. Yeni yapılacak olan hastanenin tamamlanmasıyla B blok boşa çıkacak. Belediye mülkiyetinde olan burasını modernize ederek otogar yapacağız. Kademe amirliğindeki binaları başka bir yere taşıyarak buraya AVM ve modern bir otel yapacağız. Ayrıca kademe arkasına bir çevre yolu yaparak, Yeniköy güzergahına gidecek olan araçlara kolaylık sağlayacağız. Stadyum önünden Taşlık Köyü köprüsüne kadar tramvay hattı oluşturacağız. Hükümet Konağı arkasında bulunan ve araçların girip çıkmakta büyük zorluk çektiği otoparkı yıkacağız.”

 

Belediyeyi yıkmazsam gözüm açık giderim

 

Belediye Başkanı Ergün Koç, yıkım projeleri arasından belediye binasının da olduğunu söyledi. Tarihi yapılara dikkat çeken Başkan Koç, “Karacabey’e baktığımızda tarihi yapı görmek zor. Eski belediye binasını bir hatırlayın. Eğer ömrüm yeterse bu binayı ve arkasında bulunan binaları yıkıp yerine modern bir alan ve iki katlı nostaljik belediye binası yapacağım. Bunu yapmazsam gözüm açık giderim.” dedi.

 

001-baskan-bld-yikim-002

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN