Yeni Dere Mahalle’de bin kişilik iftar « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Yeni Dere Mahalle’de bin kişilik iftar

Bu haber 01 Ağustos 2013 - 17:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mustafakemalpaşa Belediyesinin Ramazan ayı dolayısıyla düzenlediği geleneksel sokak iftarları devam ediyor. Kardeşlik ve paylaşma kültürünün tüm bereketiyle mahallelere yansıdığı sokak iftarlarının 5.’si Yeni Dere Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

 

İftara; AK Parti Bursa Milletvekilleri İsmet Su ve Önder Matlı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Başkan Yardımcıları Ayhan Dadak ve Galip Çakmakçı, belediye meclis üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Kerim Akça ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Dere ve Yeni Dere Mahalleri’nde yaşayan yaklaşık bin kişi katıldı.

 

Yemekte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, iftar sofralarında bir tas çorbanın, bir somun ekmeğin dışında dostluk, sevgi ve hoşgörü gibi değerlerin paylaşıldığını vurguladı.

 

Ramazan’ı tüm mahallerde dolu dolu yaşatmaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Kurtulan; “Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak bu güzellikleri bizlere hizmet etme şerefi veren vatandaşlarımızla paylaşmayı bir görev addettik. Acısından tatlısına kadar her zaman vatandaşlarımızın yanında olma gayreti içerisindeyiz. Hemşerilerimizin Kadir Gecesi’ni kutluyor, şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

 

Ramazan’ın manevi ikliminde oluşturulan iftar sofralarının insanlar arasında güçlü gönül köprüleri kurduğunu söyleyen AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su ise bu birlik ve beraberliğin devam etmesinin en büyük arzuları olduğunu belirtti.

 

AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı’da vatandaşlarla birlikte iftar yapmaktan ve Ramazanın huzur veren ortamında Mustafakemalpaşalılarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek; “Halkla yan yana olma arzusunu taşıdığımız iftar programlarımız kardeşliği, sevgiyi, kenetlenmeyi ve birlik duygusunu oluşturuyor. Tüm yılın Ramazan bereketiyle geçmesini diliyorum” dedi.

 

İftar sonrası mahalle sakinleri ile bir araya gelen AK Parti Bursa Milletvekilleri İsmet Su, Önder Matlı ve Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, vatandaşlarla sohbet ederek, sıkıntıları dinledi.