Bursa’ya sağanak yağış uyarısı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Bursa’ya sağanak yağış uyarısı

Bu haber 31 Temmuz 2013 - 12:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale’nin kuzey kesimleri, akşam ve gece saatlerinde İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Balıkesir’in kuzey kesimleri ile Düzce çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri, Edirne’nin güney ve doğu kesimleri ile Çanakkale’nin Gelibolu Yarımadası’nda, yarın sabah saatlerinde olmak üzere İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Düzce’nin Karadeniz kıyısındaki ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre hava sıcaklığı; doğu bölgelerde 1 ila 3 derece artacak, Marmara’da 2 ila 4 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın, genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege’ de kuvvetlice (30-50 km/s), yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli (40-60 Km/S) şekilde esmesi bekleniyor.

 

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

 

Bursa: Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı(34)

Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 32

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinden itibaren il geneli kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların; yarın sabah saatlerinde kuzey kıyı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.)

İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu 37

Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 34

Antalya: Az bulutlu ve açık 37

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 29

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 28

Erzurum: Az bulutlu ve açık 26