Gölgede 40 derece bekleniyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Gölgede 40 derece bekleniyor

Bu haber 30 Temmuz 2013 - 11:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ramazan ayında oldukça rahat geçen temmuz ayının son günlerinde yaz kendini hissettirmeye başlıyor. Hava sıcaklıklarının, gölgede 40 derece hissedilmesi bekleniyor.

 

Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün Bursa’da 33 derece dolayında seyreden sıcaklıkların, bugün ve yarın 34 derece olması bekleniyor.

 

Yetkililer, yüzde 65’e varan nem oranının ise, sıcaklıkların 40 derece dolayında hissedilmesine neden olacağını kaydettiler.

 

UZMANLAR UYARIYOR

 

Hava sıcaklığının artması ile vücudun daha fazla ve hızlı su kaybettiğini belirten uzmanlar, öncelikle fazla sıvı kaybetmemek için çaba harcanması gerektiğini anlattılar.

 

 

Sıvı kaybının başta güneş çarpması olmak üzere bir çok hastalığı tetikleyeceğini belirten doktorlar, özellikle öğle saatlerinde güneş ışınlarından kaçınmak gerektiğin vurguladılar.

 

Güneş altında zorunlu olarak bulunması gereken kişilerin açık renkli kıyafetler ve şapka gibi kıyafetler ile güneşin zararlı etkisini bir miktarda olsa azaltabileceğini ifade eden hekimler, özellikle kalp damar, tansiyon ve diyabet gibi rahatsızlıkları olan kişilerin yazın en sıcak olduğu günlerde daha dikkatli olması gerektiğini vurguladılar.