Gıda Bankası ‘Matlı’sız da çalışıyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Gıda Bankası ‘Matlı’sız da çalışıyor

Bu haber 30 Temmuz 2013 - 7:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi tarafından ihtiyaç sahipleri için oluşturulan Gıda Bankası, AKP Bursa Milletvekili Önder Matlı’nın sahibi olduğu Matlı Yem A.Ş.’nin destek vermemesine rağmen diğer duyarlı kurum, kuruluş ve vatandaşların yardımlarıyla hizmetini sürdürüyor.

 

Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç’un talimatıyla geçtiğimiz Mart ayında faaliyete geçen ve kısa sürede yüzlerce insana ulaşan Gıda Bankası, Ramazan Bayramı öncesi yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

 

Açıldığı günden bugüne bin aileye yardımda bulunan Gıda Bankası, ilçede faaliyet gösteren kurum ve kişilerin desteğiyle daha çok insana ulaşmayı hedefliyor. Gıda Bankası’ndan düzenli yardım alan vatandaşlar ise uygulamadan son derece memnun.

 

Karacabey Belediye Başkanlığı tarafından geçtiğimiz Mart ayında faaliyete geçirilen Karacabey Belediye Başkanlığı Gıda Bankası, aradan geçen 5 ay süresince bin kişiye ulaşarak, ihtiyaç sahiplerine düzenli gıda ve giysi yardımında bulundu.

 

İnsanlara yardım konusunda her zaman kalıcı çözümler amaçladıklarını ve imkanlar elverdiği müddetçe bunun için çabalayacaklarını belirten Belediye Başkanı Ergün Koç, “İnsanlar sadece Ramazan ayında acıkmıyorlar. Durumu kötü olan birçok vatandaşımız yılın 11 ayında sofrası eksik oluyor. Biz onları bir ay içerisinde birkaç defa sofraya oturtup, 11 ay kendi haline bırakmıyoruz.

 

Gıda Bankamız işte bunun için faaliyette. Aslında bizler bu doğrultuda bir köprü vazifesi almak istedik. Büyük kurum ve kuruluşların yardımlarını, durumu iyi olmayan ihtiyaç sahiplerine vererek bu görevimizi yerine getirmeyi amaçladık. Bugün yaklaşık bin aile gıda bankasından yardım almaktadır ve bu sayı giderek daha çok kişiye ulaşmakta. Yine durumu iyi olmayanlar için elbise reyonumuzda da sünnetlikten, gece elbisesine, pantolondan ayakkabıya birbirinden güzel eşyalar bulunmakta” dedi.

 

Hafta sonu İstanbul’a giderek toptan alışveriş mağazalarını gezeceğini ve gıda bankası için yeni kıyafetler alacağını ifade eden Başkan Koç, bayram öncesi miniklere böyle bir jest yapacağını da duyurdu.

 

Başkan Koç, Gıda Bankası’na sağladıkları desteklerle ayakta durup amacını yerine getirmesine olanak sağlayarak düzenli ürün yardımında bulunan Tamek Fabrikası başta olmak üzere, Dramalı Un Fabrikasına, Kardost Gıda’ya, Konak Pastanesi ile Osman Bektaş ve Ufuk Ünal’a Karacabey halkı adına teşekkür ettiğini söyledi.

 

Rakamlarla Gıda Bankası

 

Diğer yandan yapılan açıklamada, Karacabey Belediye Başkanlığı Gıda Bankası’na yapılan yardımlardan bugüne kadar 90 bin 373 adet meyve suyu dağıtıldığı kaydedildi. Diğer dağıtılan ürünlerin en önemlileri şu şekilde: “2 bin 570 şişe reçel, bin 500 yumurta, bin 354 kg şeker, 800 kg paket un, bin 200 kg pirinç, 850 kg ayçiçekyağı, 800 hazır çorba, 257 paket çay.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN