Zabıtadan fırınlara baskın « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Zabıtadan fırınlara baskın

Bu haber 15 Mart 2013 - 0:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda mühendisi eşliğinde gerçekleştirdiği denetimlerde simit fırınlarında gramaj ve genel temizlik kontrolleri gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde halk sağlığını tehdit edecek düzeyde koşullara rastlanılmazken, denetimlerin süreceği kaydedildi.


 


Zabıta Müdürlüğü ekiplerince simit fırınları denetimden geçirildi. Ekipler yaptıkları denetimlerde üretilen simitlerin gramajını, kullanılan malzemelerin hijyenik ortamlarda tutulması ve işlenmesinin yanı sıra çalışanların kılık kıyafet ve kişisel temizlikleri denetledi.


 


Tespit edilen noksanlıklara istinaden ihtarname verilirken, bu işletmelerin belirlenen süre içerisinde eksiklerini yerine getirmeleri için zabıta ekiplerince tekrar denetleneceği kaydedildi.


 


Karacabey Belediyesi Zabıta Müdürü Ayhan Aksoy denetimlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada, özellikle fırın sahiplerinin bu noktada duyarlı olmaları gerektiğinin altını çizerek, vatandaşın sağlığının söz konusu olduğunu ve işletme sahiplerinin üzerlerine düşen hijyenik ortamlarda üretim yapılması sorumluluğunu eksiksiz yerine getirmesi gerektiğini söyledi.


 


Aksoy, ilçede yapılan denetimlerin olumlu çıktığını ve halk sağlığını tehdit eden işyerine rastlanılmadığını sözlerine ekledi.