Belediyeden Karacabeyliler derneğine destek « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Belediyeden Karacabeyliler derneğine destek

Bu haber 08 Ocak 2013 - 1:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabeyliler Derneği, Karacabey’de açmayı düşündüğü irtibat bürosu için Belediye Başkanı Ergün Koç’u ziyaret etti.


 


Karacabeyliler Derneği Teşkilat Başkanı Vural Mutiş, Teşkilat Başkan Yardımcısı Fatih Erdem ve Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Önal’ın gerçekleştirdiği ziyarette, Belediye Başkanı Ergün Koç ve Başkan Yardımcısı Talih Düzgören, belediyeden talep edilen Akbank üzerindeki iki işyerinin ihaleye çıkarılarak Karacabeyliler Derneği’ne tahsis edilebileceğini söylediler.


 


14 Eylül 2011 tarihinde kurulan Karacabeyliler Derneği’nin şuan 28 bin 500 üyesi bulunduğunu ve üye sayısının her geçen gün arttığını söyleyen Teşkilat Başkanı Vural Mutiş, Karacabey’deki üyelerinin kendilerini ziyaret edebilecekleri bir yer istediklerini belirterek, bu düşünce ile Karacabey Belediyesi’nden yardımcı olmalarını istediklerini ifade etti.


 


Şuana kadar 844 kişiye iş bulduklarını ve 380 faaliyet gerçekleştirdiklerini ifade eden Mutiş, ‘’Böylesine güzel işler yapan bir derneğin Karacabey’de de güzel bir irtibat bürosu olmasını istiyoruz. Dernek olarak her cuma akşamı bir köy ve mahalleye ziyaretlerimiz sürüyor. Sürekli vatandaşlarımızın ayağına gidip derneğimiz hakkında bilgiler veriyoruz.


 


Bursa’ya gelemeyen vatandaşlarımız içinde Karacabey’de bir irtibat bürosu açmayı uygun gördük. Bizim düşüncemizde irtibat bürosu için Akbank üzerinde bulunan ve belediyeye ait olan yerler var. Belediye Başkanımız Ergün Koç’tan bu yerler için bize yardımcı olmasını istiyoruz.’’ dedi.


 


Karacabeyliler Derneği’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini söyleyen Başkan Koç, kendilerine her konuda yardımcı olacaklarını söyledi.


 


Kira yüzünden daha önce 15 ay ceza aldıklarını söyleyen Başkan Koç, ‘’Gönül isterdi ki böylesi güzide bir derneğimize hemen anahtarları verelim ve irtibat büronuzu açın. Fakat bu yerleri size hemen kiraya veremeyiz. Bu ay içinde yapılacak çalışmalar sonucunda diğer işyerleri ile birlikte ihaleye çıkartarak size yardımcı olabiliriz.’’ şeklinde konuştu.


 


Karacabeyliler Derneği Teşkilat Başkanı Vural Mutiş te, kendisini makamında kabul ederek kendilerine yer konusunda yardımcı olan Belediye Başkanı Ergün Koç ve Başkan Yardımcısı Talih Düzgören’e teşekkür etti.