Sonunda çalışmalar başladı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Sonunda çalışmalar başladı

Bu haber 14 Aralık 2012 - 2:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Soğan Pazarı karşısında bulunan 60 bin m²’lik alana yapılacak olan yeni devlet hastanesi yerinde incelemelerde bulunan AKP Karacabey İlçe Teşkilatı, ihaleyi alan firma yetkilileriyle birlikte konuyla ilgili açıklamada bulundu.


 


AKP İlçe Başkanı Mustafa Çelik, beraberinde AKP İlçe Başkan Yardımcısı Murat Erol ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte hastane yapılacak olan yerde incelemelerde bulunarak, ihaleyi alan Aksu İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Ömer Aksu ve firma yetkilisi Volkan Akgün’den bilgi aldı.


 


60 bin m² alan üzerine inşa edilecek olan hastanenin 33 bin m² kapalı alana sahip olacağını belirten Aksu İnşaat yetkilisi Volkan Akgün, 5 bloktan oluşacak olan hastanenin en yüksek 8, en alçak 3 katlı bloklardan oluşacağını söyledi.


 


Bir gazetecinin, zeminden sürekli su çıktığını hatırlatması üzerine Akgün, ‘’Evet 2 metreden su çıkıyor ama bizde ona göre çalışmalarımız yapacağız. Şuan su kuyuları açtık ve incelemelerimiz devam ediyor. Suya göre temelimizi atacağız.’’ dedi.


 


Şuan önlerindeki tek engelin şantiye olarak kullanacakları alanda bulunan Üçler Otopark olduğunu ifade eden Volkan Güven, otoparkın kaldırılmasıyla birlikte çalışmalara hızlı bir şekilde başlayacaklarını ve 2 ay sonra temelin atılabileceğini sözlerine ekledi.


 


Hastanenin yapılacağı alanda bulunan Üçler Otopark sahibi Ahmet Toprak ise, kendilerine belediye tarafından yer gösterilmediğini belirterek, ‘’Ben kendim yer buldum fakat bu yerin belediye tarafından dolgusunun yapılması gerekiyor. Baştan ilgilendiler ama son günlerde kimse benimle ilgilenmiyor. Ben yere yapılacak dolgu malzemesini de buldum. Tek ihtiyacım kamyon. Kamyonla dolgu malzemesi alınacak ve buraya dökülecek. Ben hastanenin yapılmasına engel olmak istemem ama şuan benim yerim yapılmadan ben nasıl çıkayım.’’ dedi.


 


Ahmet Toprak ayrıca, otoparkın bulunduğu yere kurulacak olan şantiye için elinden gelen yardımı yapacağını da söyleyerek, şantiye için gerekli yeri hemen boşaltacağını belirtti.


 


Yaşanan bu gelişmeler üzerine Köy Hizmetleri ile görüşen AKP İlçe Başkanı Mustafa Çelik, Köy Hizmetlerine ait 4 kamyonun hemen dolgu malzemesini taşımaya başlayacağını söyledi.


 


2 ay sonra temelinin atılması beklenen 150 yataklı yeni Karacabey Devlet Hastanesi’nin, 2014 yılında tamamlanarak hizmete geçeceği ifade edildi.