Eğitim Bir Sen üyeleri yemekte biraraya geldi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Eğitim Bir Sen üyeleri yemekte biraraya geldi

Bu haber 14 Aralık 2012 - 2:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

‘Gelin Tanış Olalım Muhabbeti Daim Kılalım’ parolasıyla gerçekleşen etkinlikte, Karacabey’e yeni atanan ve ilk kez öğretmenliğe başlayanlarla bir araya gelindi.


 


Class Düğün Salonu'ndaki yemeğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, bir dönem Karacabey'de Şube Müdürlüğü görevi yapan Osmangazi Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Arı, Bursa Eğitim Birsen Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Sarıgül ve Ramazan Acar, okul müdürleri, öğretmenler, memurlar ve Eğitim Bir Sen üyeleri katıldı.


 


Eğitim Bir Sen Karacabey Temsilcisi Atilla Baydar, kendilerini bu gecede yalnız bırakmayan başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ile tüm misafirlere teşekkür etti. Karacabey'e yeni atanan ve öğretmenliğe ilk defa başlayanlara da ‘hoş geldiniz’ diyen Baydar, Eğitim Bir Sen olarak tüm eğitim çalışanları adına üstlendikleri misyonu ve kendilerine verilen yetkiyle eğitim çalışanlarının haklarını sonuna kadar savunduklarını kaydetti.


 


Bununla birlikte daha demokratik ve özgür bir yaşam için mücadele ettiklerinin altını çizen Baydar, eğitimcilerin gerçek örgütlenme adreslerinin Eğitim Bir Sen olduğunu söyledi. Atilla Baydar, “Biz herkesi kucaklayan ve insan merkezli bir oluşumuz. Bizi var eden değerlerimiz temelinde sendikacılık yapıyoruz. Son zamanlarda aramıza sokulmak istenen nifaklara karşı çok uyanık olmalıyız. Şairin dediği gibi, 'Girmeden bir millete tefrika ona düşman giremez'. Toplu vurdukça kalpler, onu top bile söndüremez.” dedi.


 


Baydar'ın ardından konuşan İl Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Acar, ekmek için, özgürlük için yola çıkan Eğitim Bir Sen'in ulaştığı seviyenin, üyelerin özverisiyle gerçekleştiğini ifade etti.


 


Konuşmaların ardından Karacabey Eğitim Bir Sen'in eski başkanlarından Yusuf Aka, Sezai Şafak ve İsa Aydemir'e hizmetlerinden dolayı plaket verildi. Daha sonra da Karacabey Milli Eğitim Şube Müdürü iken Bursa'ya atanan ve burada Osmangazi Mili Eğitim Şube Müdürlüğü görevine getirilen Mehmet Arı da plaketle onurlandırıldı.


 


Bursa Eğitim Bir Sen Yönetim Kurulu üyelerinden Ramazan Acar ise, başarılı çalışmaları nedeniyle Karacabey Temsilcisi Atilla Baydar'a plaket sundu.