Onlar engel tanımadı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Onlar engel tanımadı

Bu haber 07 Aralık 2012 - 1:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen ve organizatörlüğünü Gazeteci Hasan Duman’ın yaptığı “Dünyaya Geldik Bir Kere” isimli gece büyük ilgi gördü.


 


Gecede yer alan Semazenler, Çıraklık Eğitimi Merkezi Öğrencileri’nin engellilerin saçlarını yapması ve bir moda evinin kreasyonlarından oluşan defile geceye damgasını vurdu.


 


Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda, Halk Eğitimi Merkezi’nin engelli kursiyerlerinin yapmış olduğu el işi tasarımları davetlilerin beğenisine sunuldu. Daha sonra sahne alan Çıraklık Eğitimi Merkezi’nin 9 öğrencisi, Usta Öğreticileri Füsun Semerci önderliğinde sahnedeki yerini alarak engellilerin saçlarını yaptı.


 


Saç şovun ardından Bursa’dan gelen Semazenler, salonu dolduran davetlilere unutulmaz bir gösteri sundu. Bir moda evinin tasarımı olan kıyafetlerden oluşan defile bölümünün startını, kına gecesi kıyafeti giyen bir engelli mankenin elinden tutarak sahneye çıkartan Kaymakam Ahmet Yurtseven verdi.


 


Gecede engellilere destek amacıyla CHP Karacabey İlçe Başkanı Gönül Avil, AK Parti Karacabey Kadınlar Kolu Başkanı Hamiyet Özenli ve MHP Karacabey Kadınlar Kolu Başkanı Gülizar Kaya, Belediye Başkanı Ergün Koç’un eşi Behiye Koç olmak üzere, öğretmenler, iş kadınları, öğrenciler de hayatlarında ilk defa sahneye çıkarak profesyonel mankenlere taş çıkartan bir performansla üzerlerindeki elbiseleri katılımcıların beğenisine sundu.


 


Programda ayrıca üniversiteli öğrencilerin kurduğu folklor grubu, dans gösterisi de aldı. Dernek Başkanı Kadir Altıneler’in gecede emeği geçenlere plaket sunumunun ardından Sezgin Can, Tuğba ve Didem günün sevilen parçalarını seslendirdi.


 


Ayakta alkışlanan gecede Semazenlerden sonra en büyük ilgiyi 10. Yıl Marşı ile sahne alan ay yıldızlı kıyafet oldu.


 


Karacabey Tüm Engelliler Kültür Sanat Dayanışma ve Spor Derneği Başkanı Kadir Altıneler, engelliler adına gerçekleştirilen bir gecede ilk defa salonda oturacak yer kalmadığını belirterek, kendilerine gösterilen bu ilgiden dolayı gecenin oluşumunda büyük destek sağlayan başta Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç, Belediye Başkan Yardımcısı Talih Düzgören ve Karacabey Çıraklık Alanında Eğitim Gören Öğrencileri Koruma ve Destekleme Derneği Başkanı Burhan Sevinç’e ve gecenin oluşumunda elini taşın altına koyarak dikkati engellilere çeken herkese teşekkür etti.


 


Kaymakam Ahmet Yurtseven, Garnizon Komutan Üsteğmen Hayati Sarı, Belediye Başkanı Ergün Koç, Emniyet Müdürü Altan Özer, Jandarma Komutanı Üsteğmen Kerem Salkal, bazı oda ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli eşleriyle birlikte engelliler adına gerçekleştirilen geceye katılarak onları yalnız bırakmadı.