Ne Şehittir Ne Gazi… « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Ne Şehittir Ne Gazi…

Bu haber 04 Aralık 2012 - 1:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Takip okurlarım merhaba. Geçtiğimiz hafta Türk siyasetinde bir kelime çokça yer aldı. ‘’Öleceksek adam gibi ölelim’’

 

 

Neden ille bir sorunu çözmek için ölüm ve adam kelimesi vurgulanıyor pek anlamış değilim. Daha öncede yazmıştım bir yazımda, N.F.Kısakürek üstadım ne demişti? ‘’Adam olmak bir cinsiyet meselesi değil şahsiyet meselesidir’’

 

 

Birde adam gibi yaşamaktır şahsiyet olarak. Şimdi bu söz Filistin’deki zulme uğrayan din kardeşlerimiz için İsrail ve ABD’ye atıfta yapılarak söylenmişti. Yani öleceksek ölelim babında.

 

 

Sayın okurlarım öleceksek ölelim de yalnız ölürken lütfen ülkemizdeki şu olayları da aklımızdan çıkarmayalım. Bir yandan küçük şeytan İsrail’e gözdağı verirken öteki yandan Malatya’daki Kürecik radar üssünü kurmak hangi şahsiyet işi? Organik tarım adı altında sınırlarımızdaki mayınları temizlemesi karşılığı İsrail’e verilmesi neyin nesi?

 

 

Tarım deyince aklıma geldi. Türk çiftçisinin yıllardır ektiği domates, patlıcan, karpuz, biber ve aklınıza gelebilecek mahsullerin hepsinin tohumunun İsrail’den alınması neyin nesi? Evet, maksat adam gibi yaşayıp adam gibi ölmekse üste bazısını sıraladığım bağımlılıktan biran önce kurtulmamız lazımdır.

 

 

Yoksa ne şehittir ne gazi … yoluna gitti Niyazi oluruz. Bir sonraki hafta görüşmek dileğiyle.