Boğazköy”e ceviz fidanı desteği « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Boğazköy”e ceviz fidanı desteği

Bu haber 04 Aralık 2012 - 1:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa İl Özel İdaresi tarafından, Orman Bölge Müdürlüğü’nün desteğiyle Karacabey’e bağlı Boğazköy Muhtarlığı tüzel kişiliğine ait sahanın ağaçlandırılması kapsamında 700 adet aşılı ceviz fidanı toprakla buluşturuldu.


 


Fidan dikimi kapsamında Boğazköy’de düzenlenen törene Bursa İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Çelik, Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven, daire amirleri ve köylüler katıldı.


 


Törende konuşan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Çelik, orman anlayışını değiştirmek istediklerini söyledi. Sadece çam ormanları değil bu tarz meyve ağaçlarından oluşan ormanlar için bir ilke imza attıklarını anlatan Çelik, talep eden köylere saha temin etmeleri durumunda bu şekilde destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti.


 


Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven de köylülere bu ormana sahip çıkmalarını isterken, kestanesiyle ünlü Bursa’ya Çin’den kestane geldiği duyumunu aldığını belirterek, bu tür projelerle mevcut potansiyelin harekete geçirilebileceğini anlattı.


 


Boğazköy Muhtarı Resul Bülbül, ormancılıkla geçinen köylerine verilen destekten ötürü köylüler adına müteşekkir olduğunu söyledi.


 


Konuşmaların ardından ceviz fidanları toprakla buluşturuldu.