Üstgeçit yerine polis ve flaşör! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Üstgeçit yerine polis ve flaşör!

Bu haber 27 Kasım 2012 - 1:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kaymakam Ahmet Yurtseven, Karacabey’de 2012 yılı yatırımları ve 2013 yılı yatırım planlarının görüşüldüğü toplantıda daire amirleriyle biraraya geldi. AKP Bursa Milletvekili Önder Matlı’nın da katıldığı toplantı, Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleşti.


 


Daire amirlerinin 2012 yılı yatırımlarından ve 2013 yılı yatırım planlarından bahsettiği toplantıda gündeme gelen, Yeniköy yolu üzerinden bulunan Toki İlköğretim Okulu önüne yapılması planlanan üstgeçidin, karayolları tarafından izin verilmemesi nedeniyle yapılmayacağı belirtildi.


 


Toki’de oturan vatandaşların talebi üzerine gündeme gelen üstgeçidin, karayollarının izin vermemesi üzerine yapılmayacağını belirten Kaymakam Ahmet Yurtseven, ‘’Üstgeçit yapılabilmesi için, bu yoldan belli bir sayıda araç ve yayanın geçmesi gerekiyor. Bu bölge o sayıya ulaşmadığı için üstgeçit yapılmıyor. Zaten bende üstgeçidin çok çalışacağını düşünmüyorum. Bizde üstgeçit ve altgeçitler kullanılmıyor. Yapıyorlar beton yığını gibi duruyor. Hem de maliyeti çok oluyor. Onun yerine okul önüne polis görevlendirip flaşör takarız.’’ şeklinde görüş bildirdi.


 


TOKİ sakinleri tepkili!


 


Bu arada, alınan kararı sorduğumuz Toki sakinleri karayollarına tepki göstererek, ‘’Bu nasıl bir saçmalıktır. Burası Yeniköy yolu ve okulun tam önünden çevre yolu geçmekte. Kaç araç geçeceği bizi ilgilendirmez, her gün onlarca araba, kamyon ve traktör bu yolu kullanıyor. Üstgeçit yerine flaşör takacaklarmış. Flaşör kimin umurunda. Onu takacaklarına trafik lambası taksınlar da bir işe yarasın.


 


Ovagaz önüne gereksiz yere trafik ışığı koydular. Orası kavşak bile değil. Ama burası anayol ve burada bir okul var. Böyle duyarsızlık olmaz. Eğer ki bir öğrenciye burada bir araç çarparsa bunun sorumlusu kim olacak. Karayolları mı yoksa ilgisiz yöneticiler mi?’’ şeklinde konuştular.