İktidara yürüyüş Karacabey”den başladı « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

İktidara yürüyüş Karacabey”den başladı

Bu haber 27 Kasım 2012 - 1:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Özcanlar Düğün Salonu’nda düzenlenen geceye, CHP Bursa Milletvekilleri Turhan Tayan, İlhan Demiröz, Sena Kaleli, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik, İlçe Başkanı Gönül Avil, İl Disiplin Kurulu Başkanı Hüdaverdi Çoksaygılı, Çeltikçi Belediye Başkanı İzzet Dede, ADD Karacabey Şube Başkanı Haluk Aka, Ziraat Odası Başkanı Hasan Karahasanoğlu ile Osmangazi, Nilüfer, Gemlik, Kestel, İnegöl, Mudanya, Bandırma ilçe teşkilatları ve köy muhtarları katıldı.


 


Gecenin açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Gönül Avil, köylülerin, AKP iktidarında ürettiklerinin kölesi haline geldiklerini belirterek, ‘’Çiftçimiz son yıllarda ne kadar çok ekiyorsa, o kadar çok zarar ediyor. Köylümüzün toprakları hızla el değiştiriyor. Köylülerimiz, ‘satıldık ey halkım unutma bizi’ diye feryat ediyor.’’ dedi.


 


Köyleri son yıllarda en çok ziyaret edenlerin postacılar, icracılar, emlakçılar ve bankacılar olduğunu belirten Avil, ‘’Düne kadar postacının yolunu dört gözle bekleyen köylülerimiz, artık onlardan kaçar oldular. Artık postacılar eş, dost, asker mektubu getirmiyorlar. Alacaklıların icra takiplerini, bankaların ihtarname ve protesto mektuplarını getiriyorlar.’’ şeklinde konuştu.


 


Avil’in ardından konuşan CHP İl Başkanı Metin Çelik, ‘’Bu gece burada Karacabey’de iktidara yürüyüşün temelleri atılıyor. Önümüzdeki seçimlerde, 10 yıldır insanları yoksulluğa ve yolsuzluğa mahkum eden siyasi anlayışa Karacabey’de dur diyeceğiz.’’ dedi.


 


CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli de, ‘’Bayan bir başkana sahip olduğunuz için çok şanslısınız. Başkanınıza sahip çıkın çünkü Karacabey’den önümüzdeki yerel seçimlerde çok şey bekliyoruz.’’ Şeklinde konuştu.


 


2014 yerel seçimlerinde Karacabey’in en iddialı ilçelerin başında geldiğini söyleyen CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, Karacabey yerel yönetimlerinde sıkıntı olduğunu ve bunun Karacabey’e zarar verdiğini belirterek, herkesin aklını başına alıp Karacabey’de güzel bir yerel yönetim kurulması için elinden geleni yapması gerektiğini vurguladı.


 


Tayan, yeni çıkan yasayla köylerin, büyükşehir belediye başkanlığı için oy kullanacağını ifade ederken, ‘’Ama meran mı var elinden alacaklar. Mezar için 3 bin lira vereceksin. Sebze ve meyveyi anca saksıda göreceksin. Hayvancılığın hayalini kuracaksın.’’ dedi.


 


Balıkesir Namık Havutça ise konuşmasına Başbakan Erdoğan’a seslenerek başladı. ‘’Tayyip Erdoğan, tersaneleri satabilirsin, yargıyı teslim alabilirsin ama devrimlerin ve direnişin partisi CHP’yi asla teslim alamazsın.’’ diyen Havutça,


 


‘’Çok aceleleri vardı sabah 06.00’da Türkiye’nin hücrelerine zehir sıkan büyükşehir yasasını çıkardılar. Ama bu yeni büyükşehirlerin burçlarına altı oklu CHP bayrağını dikmek bizim namus borcumudur.’’ şeklinde konuştu.


 


Artık köylerin mahalle olacağını söyleyen CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz de, ‘’Bursa’da rant sağlanacak alan kalmamıştı şimdi Karacabey’deki meralardan rant sağlayacaklar. CHP olarak bununla mücadelemizi sürdüreceğiz ve asla izin vermeyeceğiz.’’ dedi.


 


Gecede son olarak CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan konuştu. AKP’nin Türkiye’yi bölüştürmek istediğini söyleyen Bayraktutan, ‘’Buna dur demek zorundayız. Durduramazsak, Mustafa Kemal Atatürk’ün son milletvekilleri oluruz. CHP’nin şu anki yol göstericisi Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Fethullah Gülen ve yandaşları bizim yol göstericimiz olamaz. Bizler sarı saçlı, mavi gözlü Atatürk ün yolundan gitmeye devam edeceğiz.’’ şeklinde konuştu.


 


Konuşmaların ardından gece, Grup Berfin’in seslendirdiği şarkılarla devam etti.