“Geçmiş ve gelecekte onların izi var” « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

“Geçmiş ve gelecekte onların izi var”

Bu haber 27 Kasım 2012 - 1:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü, yurdun her yerinde olduğu gibi Karacabey’de de coşkuyla kutlandı.


 


Cumhuriyet Alanı'nda Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan törene, Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi'nde devam edildi.


 


Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin organize ettiği programa Kaymakam Ahmet Yurtseven, Garnizon Komutanı Üsteğmen Hayati Sarı, Jandarma Komutanı Üsteğmen Kerem Salkal, Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Müftü Hayati Yazıcı, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda öğretmen katıldı.


 


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşan AİHL Müdürü Abdurrahim Üner, konuşmasında öğretmenliğin önemine değindi.


 


Konuşmasına okuduğu şiirle başlayan Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ise, geçmiş ve gelecekte öğretmenlerin izleri bulunduğuna işaret ederek, “Çağdaşlaşmanın yolu her zaman eğitimden geçer. Bu yüzden devletler eğitime çok önem vermektedir. En büyük davamız ve her şeyin başı da eğitimdir. Uygarlıkların temel taşı ise öğretmenlerdir. Yani bir ulusu satın alabilecek tek kişi öğretmendir.’’ şeklinde konuştu.


 


Konuşmaların ardından mesleğe yeni adım atmış olan genç öğretmenlerin yemin töreni yapıldı.


 


Program, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilköğretim okulları arasından yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve tüm konukların katılımıyla söylenen 'Öğretmen Marşı' ile sona erdi.