Toki”de hırsızlar cirit atıyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Toki”de hırsızlar cirit atıyor

Bu haber 23 Kasım 2012 - 1:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Karacabey sakinleri, site yönetimi ve yüklenici firma yetkililerini AKP Karacabey İlçe Teşkilatına şikayet etti.


 


AKP ilçe binasına gelerek AKP İlçe Başkan Yardımcısı Murat Erol ile görüşen Toki sakinleri, kendilerine yarımcı olunmasını istedi.


 


Toki sakinleri adına konuşan Murat Köse, bir yıldır Toki’de oturduklarını ve bu süre zarfında toplanan 211 bin 104 liralık aidatın nerelere harcandığını bilmek istediklerini fakat site yönetiminin hiçbir açıklamada bulunmadığını söyledi.


 


Toki sakinleri tarafından imzalanarak AKP İlçe Başkan Yardımcısı Murat Erol’a teslim edilen şikayet dilekçesindekileri basın mensuplarıyla paylaşan Murat Köse, kapıcılara verilen maaş, sigorta, su, elektrik, ısınma masraflarının ve kapıcı dairelerine takılan doğalgaz şofben ücretlerinin nereden karşılandığının açıklanmasını beklediklerini ifade etti.


 


Kapıcıların sabah 07.00 ile 08.00 saatleri arasında 1 saat çalışıp gün boyunca kahvehanede oturduklarını iddia eden Köse, bunu site yöneticisine sorduklarında ise onların kapıcı değil teknik eleman olduğunu söylediğini belirtti.


 


Köse, ‘’Sitemizde bahçe duvarı olmadığı için, gece bina içine kimlerin girip çıktığı meçhul. Posta kutularının parçalandığı, hırsızlığın önüne geçilemediği, yangın merdivenlerinin içki şişeleri ve sigara izmaritleriyle dolu olduğu, atların ve köpeklerin kol gezdiği sitede fazladan bulunan 5 kapıcıya, geceleri vardiyalı olarak görev verilebilir.’’ dedi.


 


Gereksiz yere masraf çıkarıldığını belirten Murat Köse, ‘’Geçtiğimiz şubat ayında kış günü 4 bin TL çim sulama, 4 bin TL ilaçlama, 4 bin TL işçilik, 4 bin TL ulaşım, 4 bin TL kırtasiye adı altında masraf çıkartıldı. Bunları bize açıklasınlar. Ayrıca büroda çalışan bayan sekreterin maaş, sigorta ve diğer masraflarının da açıklanmasını istiyoruz. Sitemizde bir yıldır hiç toplantı yapılmadı. Site yöneticisinin en kısa zamanda değiştirilerek yerine konut hak sahipleriyle birlikte uyumlu çalışacak yönetici tayin edilmesini istiyoruz.’’ şeklinde konuştu.


 


Toki sakinlerinden Arif Entürk ise, 5 ay önce evinin tavan sıva ve alçılarının düştüğünü belirterek, ‘’Firma yetkilisini aradım ilgileneceğini söyledi ama ne gelen var ne giden. En son aradığımda telefonda tartıştık ve bana yapmayacağını söyledi. Yağmur yağdığında camlardan sular giriyor. Ama bu sıkıntılarımıza bir çözüm bulmuyorlar. Kimse bizimle ilgilenmiyor.’’ dedi.


 


Toplantıya katılan bazı bayanlar ise, apartman boşluklarında fuhuş yapıldığını söyleyerek, can güvenliklerinin olmadığını ifade ettiler.


 


Toki sakinlerinin sıkıntılarını dinleyip not alan AKP İlçe Başkan Yardımcısı Murat Erol, konuyu AKP Bursa Milletvekili Önder Matlı’ya ileteceğini ve an kısa zamanda Matlı ile birlikte Toki’de bir toplantı yaparak bu sorunları çözeceklerini söyledi.