Kodunuzu almayı unutmayın! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Kodunuzu almayı unutmayın!

Bu haber 23 Kasım 2012 - 1:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, üyelerinin seçimlerde olmaları ve oy kullanmaları gereken meslek gruplarını belirleyen NACE Faaliyet Kodları ile ilgili açıklamada bulundu.


 


Matlı, Şubat-Mart aylarında yapılacak olan oda seçimlerinde mesleklerin gruplandırılması konusunu belirleyen NACE kodlama sistemini netleştirebilmek amacıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, üyelerinin Gelir İdaresi Başkanlığı’na vermiş oldukları Mükellef Bilgileri Bildirim Formu esas alınarak hazırlanan faaliyet kodlarının, yazılı olarak kurye aracılığıyla adreslerine gönderildiğini söyledi.


 


Adreslerinde bulunamayan, dolayısıyla tebligat yapılamayan üyelere ilişkin faaliyet kodlarının, TOBB’un resmi internet sitesinde, nace.tobb.org.tr web adresinde 19.11.2012 tarihinden itibaren yayımlandığını duyuran Özer Matlı, ‘’İlanen yapılan bu tebligat, muhataba yapılmış sayılacağından, tebligatları kendilerine ulaşmayan üyelerimizin belirtilen web adresi üzerinden faaliyet kodlarını kontrol etmeleri gerekmektedir. Doğru olmadığı düşünülen faaliyet kodları için 06.12.2012 tarihine kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne itiraz formu ile birlikte itiraz edilebilecektir.’’ dedi.


 


Başkan Matlı, oda üyelerinin bu hususa önem göstermeleri gerektiğini vurgulayarak, oda seçimlerinde sıkıntı yaşanmaması adına yapılacak itirazlarla ilgili üyelerin, nace.tobb.org.tr web adresinden yada KTSO’dan ayrıntılı bilgi alabileceklerini belirtti.