Din görevlilerine “yüz yüze vaaz” sertifikası « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Din görevlilerine “yüz yüze vaaz” sertifikası

Bu haber 23 Kasım 2012 - 1:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Müftülüğü tarafından köy ve merkezdeki imam ve müezzinlere yönelik düzenlenen ‘Yüz yüze vaaz meslek içi eğitim kursu’nu başarıyla tamamlayan 20 din görevlisine sertifikaları düzenlenen törenle verildi.


 


Hacıbey Restoranda düzenlenen törende konuşan İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı, başta Kuran-ı Kerim ve Ezanı güzel okuma, hitabet ve diksiyon gibi alanlarda, meslek mensuplarının gelişen şartlara uyum sağlamaları, yeni yöntem, teknik ve ihtiyaçlara uygun biçimde hizmet üretmesi ve meslek içinde belli periyotlarla bireyin kendisini geliştirmesi amacıyla hizmet içi eğitim kursları düzenlediklerini belirterek,


 


‘’Karacabey Müftülüğü 2012 yılı çalışma programı kapsamında, personelimizden belirlenen 20 meslektaşımıza yönelik olarak, 5 – 20 Karım tarihleri arasında 2 hafta süreli hizmet içi eğitim kursu düzenledik.


 


Bursa İl Vaizi Muhammed Döner tarafından verilen kursumuz, oldukça verimli ve başarılı geçmiştir. Kurs sonunda meslektaşlarımız özellikle Kuran-ı Kerim’i güzel okuma alanındaki yeteneklerini daha da geliştirerek, daha nitelikli bir meslek mensubu olmaya hak kazanmıştır.


 


İlçe Müftüsü olarak başta İl Vaizimiz Muhammed Döner olmak üzere, özveriyle kursa katılarak meslek niteliklerini yükselten imam ve müezzinlerimize teşekkür ediyorum. İlerleyen dönemlerde de, müftülük olarak buna benzer hizmet içi eğitim kurslarımıza devam edeceğiz.’’ dedi.


 


Törende kursiyerlere sertifikaları Müftü Hikmet Yazıcı tarafından takdim edildi.