Öğrencilere deprem ve yangın semineri « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Öğrencilere deprem ve yangın semineri

Bu haber 20 Kasım 2012 - 0:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün okullarda sürdürdüğü deprem ve yangın konulu eğitim seminerleri devam ediyor.


 


Mustafakemalpaşa İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından deprem, yangın ve diğer afetlere karşı korunma bilincinin oluşturulması amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, Özel İrem Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bilgilendirme semineri verildi.


 


Otizm ve diğer gelişim bozuklukları olan 20 öğrenci ile birlikte okul personelinin katıldığı eğitim seminerinde konuşan İtfaiye Çavuşu İlhan Kaygısız, yangın öncesinde, anında ve sonrasında neler yapılması gerektiğini ve yangınlara müdahale şekillerini uygulamalı olarak anlatırken, depremden korunma yolları hakkında teorik bilgiler verdi.


 


Özel Sınav Koleji’nde gerçekleştirilen seminerde ise 170 öğrenci ve 22 öğretmene de sivil savunmanın önemi, tedbirleri, ikaz ve alarm işaretleri ile KBRN (Kimyasal-Biyolojik-Radyoaktif-Nükleer) eğitimi verilirken, bunlara karşı gizlenme, karartma ve toplanma konuları uygulamalı olarak gösterildi.


 


Mustafakemalpaşa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün eğitim kurumlarına yönelik bilgilendirme seminerlerini sürdüreceği bildirildi.