Roman konutları sahiplerini buldu « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Roman konutları sahiplerini buldu

Bu haber 20 Kasım 2012 - 1:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafında Karacabey Esentepe Mahallesi’nde inşa edilen 132 dairelik TOKİ Roman Konutları’nın kura çekimleri gerçekleştirildi.


 


Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde yapılan kura çekimine, Bursa Vali Yardımcısı Sebahattin Yücel, Mustafakemalpaşa Kaymakamı Kazım Karabulut, Karacabey Belediye Başkanı Ergün Koç, Ak Parti Bura Milletvekili Mustafa Öztürk, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürü Dr. Sunay Özkul ve başvuruda bulunan roman vatandaşlar katıldı.


 


Kura çekimler önce konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürü Sunay Özkul, çatı yapıp ev kurmanın dünyanın en hayırlı işi olduğunu belirterek, ‘’Bugün burada hayırlı bir iş için toplandık. Karacabey’de 132 adet ev yapıldı ve sizlerle buluşacak. Bundan dolayı şahsım olarak gurur duyuyorum. Gün geçtikçe bu sayı artacak ve yurdumuzda herkes ev sahibi olacak.’’ dedi.


 


Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk te, ‘’Dünyada mekan, ahrette iman der büyüklerimiz. İşte biz Ak Parti iktidarı olarak vatandaşlarımızı dünyada mekan sahibi yaptık. Şuan Türkiye’de TOKİ’nin yaptığı ev sayısı 550 bini geçti. Her yer şantiye oldu. Bursa’da da bu sayı 17 bin 500’ü geçti. Eğer biz bunu yapmasaydık sizler ev sahibi olamayacaktınız.’’ şeklinde konuştu.


 


İnsanların her zaman başını sokacak ev arayışı içinde olduğunu ifade eden Bursa Vali Yardımcısı Sebahattin Yücel, ‘’TOKİ sayesinde bu insanlarımız ev sahibi oluyor. Sizlerde inşallah evlerinizde mutlu ve huzurlu günler geçirirsiniz.’’ dedi.


 


Konuşmaların ardından geçilen kura çekimlerinde ilk olarak özürlü vatandaşların evleri belirlendi. Ardından Bursa Vali Yardımcısı Sebahattin Yücel, Mustafakemalpaşa Kaymakamı Kazım Karabulut, Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ve Aile ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürü Sunay Özkul tarafından, 132 adet 2+1 evlerin kura çekimi yapıldı.