Çocuğunuz dahi olabilir « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA

Çocuğunuz dahi olabilir

Bu haber 16 Kasım 2012 - 0:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dünya’nın pek çok ülkesinde uzun yıllardır uygulanmakta olan ve çocuklarda beyin gelişimi konusunda devrim niteliğinde sonuçlar ortaya koyan Abaküs Mental Aritmetik Programı, Türkiye’de ilk kez MENAR Mental Aritmetik Merkezleri ile Türk çocuklarıyla buluşuyor.


 


Türkiye’nin bir çok şehrinde olduğu gibi Karacabey’de de uygulanan Mental Aritmetik programı, çocuklara olağanüstü aritmetik becerileri kazandırırken, beyinlerinin gizli potansiyelini harekete geçirerek hızlı bir zihinsel gelişim sağlıyor.


 


Menar Mental Aritmetik Karacabey Şubesi sunduğu hizmetle dahi çocuklar yetiştiriyor. İlk dönemini başarılı bir şekilde geçiren Menar Mental Aritmetik’in ikinci dönem kurs kayıtları da devam ediyor.


 


AMAÇ ZİHİN GELİŞİMİNİ SAĞLAMAK


 


Dahi çocuklar yetiştiren Menar Mental Aritmetik Karacabey Şubesi öğretmenlerinden Aylin Seyyar, ‘’Burada uygulanan bir zihin gelişim programıdır. Bizim buradaki amacımız çocuklara tamamen Matematik öğretmek değil, sayıları kullanaraktan zihin gelişimini sağlamaktır.


 


Özel tasarlanmış, bilgisayarın atası olan bir abaküs ile çocuklara bir takım sistemler uyguluyoruz. Bu sistemler çocuğun gelişimini sağlıyor. Çocuğun hız ve kontrol sisteminin düzgün çalışmasını sağlıyoruz.


 


Çocuk 40 soruyu 15 dakikada çözerken, bu çalışma ile iki buçuk dakika da çözer hale geliyor. Çocuklar çalışma sayesinde hızlı karar vermeyi, dikkat ve konsantrasyonunu artırıyor. Bununla birlikte geç öğrenen çocuk daha çabuk öğrenmeye başlıyor.


 


Ayrıca meditasyon eğitimi ile de dikkat ve konsantrasyonu, algılama yeteneği artarken beyninin sağ tarafında kullanmadığı bölümü de kullanmaya başlıyor” diyerek bilgi verdi.


 


BEYNİNİN HER İKİ TARAFINIDA KULLANIR HALE GELİYOR


 


Uygulanan eğitimle çocuğun beynin hem sol hem de sağ kısmını kullanabilir hale geldiğini belirten Seyyar, ‘’Bu eğitimde çocuğa aynı anda iki kişi soru soruyor, biri Matematik biri de günlük hayattan bir soru. Çocuk zamanla aynı anda iki soruya da cevap vermeye başlıyor.


 


Eğitim sonunda bir yanda İstiklâl Marşı okurken bir yanda da sorulan sorulara cevap veriyor. Bu da hem sağ hem de sol beynini kullandığını gösteriyor. 4 ila 12 yaş sınırlaması yapmamızın nedeni de, 4 yaşındaki çocuk artık duygularını ifade etmeye başlıyor, 12 yaşında da zihin gelişimi durmaya başlıyor.


 


Bundan ötürü böyle bir sınırlama yapılıyor. Gelecekte bu çocukların beyin gelişimi, öğrenme yeteneği ve konsantrasyonu artacak. Fotoğraflı eğitim ile görsel zekası ve algılamasının yanı sıra kendine olan özgüveni de artıyor.


 


Bu eğitim 2 yıl boyunca devam ediyor. Eğitim sonunda çocuğun zihin gelişimi tamamlanmış oluyor ve öğrendiği hiç bir şeyi unutmaz hale geliyor” dedi.


 


KAYITLAR DEVAM EDİYOR


 


Menar Mental Aritmetik Karacabey şubesi öğretmenlerinden Aylin Seyyar, bu hizmetin Karacabeyli çocuklar için büyük bir şans olduğunu belirterek, yeni dönem kayıtlarının sürdürdüğünü ve kayıt için Runguçpaşa Mahallesi Panayır Caddesi 41 sokak üzerinde bulunan şubelerinden yada 662 25 55 numaralı telefondan velilerin bilgi alabileceklerini söyledi.