Odalar “saray”a taşınıyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Odalar “saray”a taşınıyor

Bu haber 13 Kasım 2012 - 0:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yaklaşık iki yıl önce temeli atılan ve içerisinde bütün odaları barındıracak olan Esnaf Sarayı’nın sahipleri yeni yerlerine taşınmaya başladı.


 


BESOB Başkanı Arif Tak ile BESOB Başkan Yardımcısı ve Karacabey Terziler Odası Başkanı Hüseyin Köse’nin girişimleri sonrası 2010 yılında temeli atılan Esnaf Sarayı, Belediye Başkanı Ergün Koç’un destekleriyle esnaf odalarına kazandırılmıştı.


 


Toplam 960 metre kare zemin üzerine yapılan 4 katlı Esnaf Sarayı’nın sahipleri yavaş yavaş yeni işyerlerine taşınarak hizmet vermeye başladı.


 


Esnaf Sarayı’nın giriş katına taşınan Karacabey Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Pazartesi gününden itibaren çalışmalarını burada sürdürüyor. Geniş ve ferah bir ortamda hizmet veren Vakfın bulunduğu zemin kata, Karacabey’de daha önce kapatılan İş-kur binası da açılacak.


 


2 Nolu Esentepe Aile Sağlığı Merkezi’nde hizmet veren doktorlar ise birinci katta, esnaf odaları da 2. katta hizmet verecek. Esnaf Sarayı’nın 3. katında bulunan düğün salonu ise yılbaşından bu yana ilçe halkına hizmet vermekte.


 


Tüm esnaf odalarını içinde barındıracak olan yeni iş merkezine şu ana kadar Şoförler Odası, Berberler Odası, Bakkallar Odası, Terziler Odası ve Kunduracılar Odası taşındı. Kalan diğer odalar; Kahveciler Odası, Sebzeciler Odası, Demirciler ve Marangozlar Odası ise önümüzdeki hafta içinde Esnaf Sarayı’ndaki yerini alacak.