Cumhuriyet ve Atatürk için koştular « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Cumhuriyet ve Atatürk için koştular

Bu haber 09 Kasım 2012 - 1:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen ‘’Cumhuriyet ve Atatürk’ü Anma Koşusu’’nda öğrenciler kıyasıya yarıştı.


 


Yaklaşık 250 öğrencinin katıldığı ve TOKİ konutları civarından başlayan yarışlar, Yeniköy Caddesi kullanılarak Atatürk Bulvarı'ndaki Cumhuriyet Alanı'nda son bulurken, koşularda ferdi olarak dereceye giren sporculara madalya, takım olarak dereceye girecek okullara ise kupaları verildi.


 


İlk olarak gerçekleştirilen 1200 metre Küçük Kızlar koşusunda Ömer Matlı İlköğretim Okulu öğrencisi Elif Nur Türken birinciliği göğüslerken, ikinci Taşlık İlköğretim Okulu’ndan Esra Aydın ve üçüncü ise Şehit Bahadır Tayfur İlköğretim Okulu’ndan Merve Demir oldu.


 


1500 metre Küçük Erkekler koşusunda ise birinci 14 Eylül İlköğretim Okulu öğrencisi İbrahim Taşdemir oldu. Hacı Ahmediye Onur İlköğretim Okulu öğrencisi Emirhan Ardacı’nın ikinci olduğu koşuyu Şehit Bahadır Tayfur İlköğretim Okulu öğrencisi Mert Sayat üçüncü olarak tamamladı.


 


Küçük Kızlar ve Erkekler koşusunun ardından gerçekleştirilen 2000 metre Yıldız Kızlar koşusunda tüm dereceler Hacı Ahmediye İlköğretim Okulu’ndan geldi. Koşuda birinci İpek Budak olurken, ikincilik İrem Güzel, üçüncülük ise Esma Subaşı’nın oldu.


 


3000 metre Yıldız Erkekler koşusunda birinci yine Hacı Ahmediye İlköğretim Okulu oldu. Ali Köse’nin birinciliği göğüslediği koşuda ikinci yine aynı okuldan Mert Günden, üçüncü ise Uluabatlı Hasan İlköğretim Okulu’ndan Samet Eğri oldu.


 


Günün son koşusu Genç Kızlar ve Genç Erkekler arasında yapıldı. 3000 metre Genç Kızlarda birinci İMKB’den Yaren Şahin, ikinci yine aynı okuldan Seren Yazagan olurken, üçüncülük ise Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Dilek Özer’in oldu.


 


5000 metre Yıldız Erkeklerde ise birinciliği Karacabey Lisesi öğrencisi Abdurrahim Beydilli elde ettiği koşuda, İkincilik ve üçüncülük Sadık Yılmaz Ticaret Meslek Lisesi’nden Ozan Erdem ve Murat Öner’den geldi.


 


Koşuların ardından dereceye giren öğrencilere madalyaları Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven, Belediye Başkan Vekili Gönül Avil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Gençlik Hizmetleri ve  Spor İlçe Müdürü Hüseyin Kocatürk ile Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı tarafından verildi.