Tarladan pilotluğa « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Tarladan pilotluğa

Bu haber 06 Kasım 2012 - 1:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de 37 yıl (1952-1989) Tabaklar Mahalle Muhtarlığı yapan Yusuf Kırmızı’nın 4 çocuğundan biri olan Fahrettin Kırmızı, Türk Hava Yolları’nın en gözde ve başarılı pilotu oldu.


Pancar tarlasından çıkıp girdiği Hava Harp Okulu’nu bitirdikten sonra, uzun yıllar pilot olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nde hizmet veren Fahrettin Kırmızı, ordudaki görevinden ayrıldıktan özel sektöre ve oradan da Türk Hava Yolları’na girdi.


 


Şu an THY’nin en gözde ve başarılı pilotlarından biri olan Kırmızı’nın bu yükselen başarısı Karacabey adına gurur kaynağı oldu.


 


Geçtiğimiz ay tarımsal inceleme gezisi yapmak için Azerbaycan’a giden Karacabey Ziraat Odası Meclis Başkanı Nuri Karaca ile ilçenin başarılı çiftçilerinden Ahmet Kırmızı’nın Bakü-İstanbul dönüş yolculuğunda tesadüfen karşılaşan Fahrettin Kırmızı, kardeşi ve hemşerileri ile hasret giderdi.


 


Azerbaycan’ın GAK bölgesinde incelemeler yapan Nuri Karaca, söz konusu bölgede mısır tarımıyla uğraşan Karacabey’in tanınmış çiftçilerinden Fahrettin Koç tarafından karşılandığını belirtti.


 


Karaca ayrıca, Azerbaycan’ın tarım için çok avantajlı bir ülke olduğunu da sözlerine ekledi.