Allah Islah Etsin « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Allah Islah Etsin

Bu haber 02 Kasım 2012 - 1:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Herkes önceden izin almaksızın, silahsız ve saldırısız olarak kanunların suç saymadığı belirli amaçlarla toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.

 

 

Takip okurlarım gösteri ve yürüyüşler kanunu bu şekilde diyor. Şimdi Ankara Ulus Meydanı’nı göz önünde bulunduralım. Meydan’da silah var mı? Yok. Bölücülerin yaptığı gibi banka camlarını, arabaları, kaldırım taşlarını yakıp kırma veya bir saldırı var mı? O da yok.

 

 

Üste yazdım, peki kanun ne diyor, önceden izin almaya da gerek yok diyor. Hele ki milli bayram kutlaması gibi milli bir gerekçeyle yapılıyorsa.

 

 

Ankara valiliği ne diyor peki, milli güvenlik riski gerekçesiyle yasak getiriyor. Takip okurlarım bakın ben sizlere bazı milli güvenlik riski olaylarını sıralaya vereyim.

 

 

Habur’da teröristleri karşılamak bir milli güvenlik riskidir. Mecliste gurubu bulunan Bdp’lilerin karayolunda aniden önlerine çıkan bölücülerle sarmaş dolaş olması bir mili güvenlik riskidir. Bölücü başı ev hapsine çıksın diye cezaevlerinde açlık grevleri yapanlar bir milli güvenlik riskidir. Karayolunda yol kesip araçları yakanlar bir milli güvenlik riskidir.

 

 

Cumhuriyeti kutlamak için meydanlara çıkanlar Ergenekoncu, vatanseverler ılgamışçı, gösterinin adı da provokasyon olmuşsa; Allah ıslah etsin derim…