Vali Duruer”den sevgiler « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Vali Duruer”den sevgiler

Bu haber 02 Kasım 2012 - 1:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yörem Radyo Tv. Gazetecilik A.Ş. ve Takip Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Tunalı, Karacabey'de 1997 ile 2000 yılları arasında Kaymakam olarak görev yaptıktan sonra sırasıyla Sapanca Kaymakamlığı, Avcılar Kaymakamlığı, Mardin Valiliği görevlerini yürüten ve son olarak 2012 Ağustos ayında Edirne Valiliğine atanan Hasan Duruer’i makamında ziyaret etti. Samimi ortamda gerçekleşen ziyarette eski kaymakamımız Hasan Duruer, Karacabey halkına sevgilerini iletti.


 


Gazeteci Halil İbrahim Tunalı’yı makamından kabul eden Edirne Valisi Hasan Duruer, Tunalı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Karacabey’de geçirdiği güzel günlerin anısına ilçe halkına da selam göndermeyi ihmal etmedi.


 


Kısa sürede Edirne’ye alıştığını belirten Vali Duruer, Edirne’nin, Avrupa’ya açılan kapı olarak iyi bir görünüm kazanması için büyük uğraş verdiklerini söyledi.


 


Kapıkule’de göze hoş gelmeyen bazı binaları yıktırdığını, şehir merkezindeki çeşitli kamu binaları ile tarihi binalar çevresinde bulunan kötü haldeki ağaçları kestirerek yerine bodur türde çok sayıda ağaç diktiğini ifade eden Duruer,


 


‘’Önceleri bazı gruplar pankart açarak beni ağaç kesen vali olarak değerlendirdiler. Fakat kesilen ağaçların yerine binlerce ağaç diktiğimizi görünce onlarda geri adım attılar. Ben şehrin güzelleşmesi için uğraşıyorum. Bu çerçevede Türkiye’de, valilikte mizanpaj mühendisi bulunduran tek vali benim.’’ şeklinde konuştu.


 


Görüşme sonunda, kendisini ziyaret eden Gazeteci Halil İbrahim Tunalı’ya teşekkür eden Vali Hasan Duruer, Karacabey halkına sevgi ve selamlarını iletti.