Tayland”dan geldi Bursa”da Müslüman oldu « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Tayland”dan geldi Bursa”da Müslüman oldu

Bu haber 02 Kasım 2012 - 1:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İnternetten tanıştığı bir Türk arkadaşından etkilenerek Müslümanlığı araştırmaya başlayan Tayland vatandaşı ve daha önce Budist olan Thunyapat Mueanlowog,  din olarak İslamiyeti seçti.


 


Bursa’nın Yıldırım ilçesi müftülüğünde kendisi için düzenlenen ihtida merasiminde Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman olduğunu açıklayan, Thunyapat  Mueanlowog, ‘’Çok şükür Müslüman oldum, bütün korkularımdan kurtuldum, şimdi çok mutluyum’’ dedi.


 


İhtida töreninde Yıldırım Müftüsü Osman Şen, Müslüman olduktan sonra Aliye adını alan Taylandlı öğretmene, İslam Dini hakkında genel ve kısa bilgiler verdi.


 


Daha sonra Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman olan, bu sebeple çok sevinçli ve heyecanlı olduğu gözlenen Taylandlı Aliye öğretmen şunları söyledi; ‘’Elhamdülillah artık ben de Müslüman’ım. Uzun zaman önce İslamiyeti merak ediyordum. Çünkü ülkemin güneyinde Müslümanlar yaşamaktadır. Ancak İslamiyet hakkında kitap okumaya zaman bulamadım. İki yıl önce bir Türk arkadaşımla internetten tanıştım. Bana İslamiyeti anlattı. Bunun üzerine İslamiyeti öğrenmeye karar verdim ve buna ilişkin kitaplar alarak okumaya başladım.


 


Okudukça İslamın gerçek din olduğunu, güzel ve iyi bir din olduğunu, ayrıca kendi dinimde bazı açıklanamayan yanlışlıklar bulunduğunu anlamaya başladım. İslamı anlamaya başladıkça huzur duydum, mutlu oldum.


 


Örneğin daha önce ölmekten çok korkardım ve öldüğümde nereye gideceğimi bilmezdim. Müslümanların öldükten sonra nereye gideceğini biliyorum ve artık ölmekten korkmuyorum. Çevremdeki insanlara İslamı merak ettiğimi ve İslamiyet hakkında kitaplar okuduğumu söylediğimde herkes, İslamın zor olduğunu söyledi. İslam hakkında kitaplar okumaya devam ettim ve ayrıca ülkemde yaşadığım şehirde bulunan camiinin imamından da dersler almaya başladım.


 


Aslında ülkemde Müslüman olacaktım ancak, Türkiye’ye ziyarete geleceğimi arkadaşıma söylediğimde, Türkiye’de Müslümanlığa geçebileceğimi söyledi. Ben de Türkiye’de Müslüman olmaya karar verdim.’’


 


Ülkesinde öğretmenlik yapmakta olan, Müslüman kimliği ile Aliye adını tercih eden Tayland vatandaşı, sözlerini şöyle tamamladı: ‘’Bana İslamı anlatan Türk arkadaşıma ve İslam hakkında bildiklerimi öğreten ülkemdeki imama çok teşekkür ederim. Ayrıca sizlere de İslamiyete geçmemi resmileştirdiğiniz için çok teşekkür ederim.’’


 


Yıldırım Müftülüğünde yapılan İhtida töreni sonunda Yıldırım Müftüsü Osman Şen tarafından,  yeni mühtediye İhtida Belgesi verilerek, Kur’an-ı Kerim ve çeşitli dini kitaplar hediye edildi.

casino siteleri