PKK son 10 yılda milletvekili kaçıracak duruma geldi « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

PKK son 10 yılda milletvekili kaçıracak duruma geldi

Bu haber 14 Ağustos 2012 - 12:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, Aygün'ün kaçırılmasını değerlendirirken; son 10 yılda terör örgütü PKK'nın milletvekili kaçıracak duruma geldiğini söyledi.

CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, artan terör olayları ve partisinden Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasını değerlendirirken; son 10 yılda terör örgütü PKK'nın milletvekili kaçıracak duruma geldiğini ifade etti.

Turhan Tayan, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin milletvekilinin teröristlerce kaçırılacak hale gelmesinin düşündürücü olduğunu kaydetti. Tayan, açıklamasında, “”Son yıllarda öğretmenler kaçırıldı, korucular kaçırıldı, erlerimiz kaçırıldı, kaymakamımız kaçırıldı. Şimdi de milletvekili kaçırıldı. Sayın Başbakana soruyoruz: Ne yapmayı düşünüyorsunuz, çareniz nedir? Televizyonlara çıkıp herkese saldırmak, etrafı karalamak ve suçlamak çare ise sonuç nedir? 2002'de devraldığınız Türkiye'de de terör olayları sıfır noksandaydı. Bugün ise PKK milletvekili kaçırıyor, İzmir Foça'da Mehmetçiği şehit ediyor. Bu olup bitenler 10 yıllık iktidarınızın sorumluluğunu size hatırlatmıyor mu?”” ifadelerini kullandı.