Karacabey”i ve çiftçiyi dolu vurdu « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Karacabey”i ve çiftçiyi dolu vurdu

Bu haber 14 Ağustos 2012 - 12:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de sabah saatlerinde başlayan sağanak ve dolu yağışı hayatı felç etti.


Karacabey de pazar günü saat 10.45 sıralarında başlayan ve birden sağanak haline dönüşen yağış fırtınayla birlikte ağaçları kırdı. Yağış sokaklarda selin meydana gelmesine sebep oldu. Yaklaşık bir saat süren yağış ardından doluya dönüşünce insanların panik etmesine sebep oldu.


Karacabey soğan pazarı mevkiinde Taşıyıcılar Kooperatifi bahçesindeki çınar ağacının dalları rüzgara dayanamayarak kırılırken, ilçenin Cumhuriyet alanı Panayır Caddesi üzerindeki bazı ağaçlar da rüzgardan zarar gördü. Canbalı Mahallesi ile Sığırönü mevkiinde ve Drama Mahallesi balık pazarı ile pazar yeri civarında oluşan sel, esnafa zor anlar yaşatırken, su rögarları tıkandı. Yağışın ardından esnaf ve evlerine su giren bazı vatandaşlar kendi imkanlarıyla suları temizlemeye çalıştı.


Bu arada dolu yağışıyla etkili olan fırtına sebebiyle kenar mahallelerde su baskınları oluştu. Yeni Mahalle 275 Sokak'ta evler adeta adacıklar halinde kalırken, su basan evlerde eşyaların çoğu kullanılmaz hale geldi. Yer altı şebekesinin yetersiz kalması sebebiyle evlere dolan suları tahliye etmede yetersiz kalan vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi.


Saadet Mahallesi 18 Sokak'ta ise fırtınanın şiddetiyle kopan büyük dallar Gülizar Esen'in ikamet ettiği evin ikinci katında çatıya hasar verdi. Kırılan kiremitler yüzünden çatıda çökmeler olurken evi su bastı.


DOLU ÇİFTÇİYİ DE VURDU


Yağışın afete dönüştüğünü belirten Karacabey Ziraat Odası Başkanı Hasan Karahasanoğlu, hasadı devam eden domateste büyük kayıp yaşandığını açıkladı. Hasar tespiti yapılamadığını belirten Karahasanoğlu, Hamidiye, Hotanlı köyleri ve Bayıraltı mevkiinden üreticilerin domates ve mısırda ciddi zarar gördükleri bilgisini aldıklarını kaydetti.


Hasan Karahasanoğlu, yağışın etkisini kaybetmesinin ardından hasar tespiti yapacaklarını belirtti.