Bireysel sulamaya destek « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Bireysel sulamaya destek

Bu haber 14 Ağustos 2012 - 12:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, “Bireysel Sulama Makine Ekipman Desteklemeleri” konusunda üreticileri bilgilendirdi.

18/4/2006 tarihli ve 5488 sayılı Tarım Kanun ile 18/11/2011 tarihli ve 20011/1409 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına dayanarak hazırlanan “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Bireysel Sulama Makine Ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ”in (Tebliğ No: 2012/57) 01 Ağustos 2012 tarih ve 28371 sayılı Resmi Gazete’de yayınlandığı belirtildi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdoğan Ceylan, “İlgili tebliğe göre başvuru süresi 30 gündür. Bakanlıkça uygulama rehberi yayınlandıktan sonra müracaatlar alınmaya başlanacaktır. Başvurular için temel kriter olan üreticilerin ‘Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlarının yaptırması ve güncelletmesi gerekmektedir. Değerli üreticilerimize duyurulur” dedi.

2012 yılı “Bireysel Sulama Makine Ekipman Alımlarının Desteklemeleri” kapsamında yüzde 50 hibe uygulamasına esas olan yatırımlar şu şekilde açıklandı. Ekipman Adı; Tarla içi damla sulama sistemi kurulması. Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması. Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması. Lineer sistem yağmurlama sulama makinesi alınması. Center pivot sistem yağmurlama makinesi alınması. Tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alınması. Güneş enerjili sulama sistemleri kurulması. Trafo uyarı sistemleri kurulması. Ön ödemeli kartlı su sayaçları alınması. Manuel çalışan basınçlı sulama tesislerinin otomasyona dönüştürülmesi.

casino siteleri