Trilogy « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Trilogy

Bu haber 10 Ağustos 2012 - 10:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Takip okurlarım. Malumunuz meclisimiz tatilde ama Anayasa uzlaşma komisyonu harıl harıl faaliyet içinde. Bu faaliyet aile planlaması ile ilgili hükümler içeriyor.

 

Hazır Başbakanımızda buyurdu ya. ‘Üç çocuk istiyorum’ diye. Başımızın üstüne demişler. Zaten bize bir yetmez iki az gelir. Üç çocuk tam kıvamı.

 

Bizim memleket zaten her şey tıkırında. Öyle ya; Her sene üniversite sınavına giren ergenlerin hiç birisi açıkta kalmıyor! İşsiz kalma gibi bir sorunumuz gündemimizde yok! Herkesin bir kışlığı birde yazlığı var en son 3 sene önce aldığı arabasının bir üst model jeeple değiştirme derdinde!

 

Açlık sınırı ve yoksulluk tıpkı Haliç’in altında bolca altın olması gibi bir şehir efsanesi! Kişi başına düşen gelirde dünyanın çok üstündeyiz ya! Ülkemizdeki insanlar üç üçlük değil tam manasıyla dört dörtlük yaşıyorlar.

 

Öyle ki her hafta sonu sinemaya ailecek gidiliyor. Tiyatro gösterilerini hiçbir zaman kaçırmıyoruz! Uzun yaşamın sırrını çözmüşüz. Hastanelerde in cin top oynuyor! Devlet dairelerinde hiç kimseler yok çünkü bütün imkânlar vatandaşın önüne serilmiş!

 

Üç çocuk dâhil beş kişilik bir ailenin asgari ücretli maaşı harcaya bitiremiyor ya! Kısacası her yer güllük gülistanlık ya! Öyleyse bize ne yakışır? Durmak yok yola devam. Bu kadar refah seviyesi yüksek olan ülkemde üç çocukta yetmez. Dört’te olur beş’te olur. Ver Allah’ım ver.