Çerkeslerden anlamlı iftar « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Çerkeslerden anlamlı iftar

Bu haber 10 Ağustos 2012 - 10:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey’de yaşayan Çerkesler, 11  Ağustos 2012 Cumartesi günü akşamı Park Restoranda anlamlı bir iftar yemeği düzenliyor.


Karacabey Kuzey Kafkasya Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adem Tosun, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada; ‘’Komşumuz Suriye’de son günlerde yaşanan savaş sürecinde, Suriye’de yaşayan soydaşlarımız mağdur olduklarından Anavatanımız Kafkasya’ya dönmek üzere Türkiye’ye sığınmışlardır. Adana ve Reyhanlı’da 5 bin kişinin üzerinde soydaşımız bulunmaktadır. Soydaşlarımız basından takip etmiş olduğunuz gibi sığınmacılardan ayrı olarak evlerde ve otellerde barınmaktadırlar.


Anavatanımızdaki devletlerimiz dönüş yapanların tüm sorunlarını hallettikten sonra posta posta olarak kabul etmektedirler. Şu anda ülkemizde bulunan sığınmacıların sıkıntıları çok büyüktür. Federasyonumuz KAFFED’in öncülüğünde fitre-zekat-sadaka bağışları için çalışmalar tamamlanmış olup, bizlerde Karacabey’de yaşayan Çerkesler böyle bir geceden elde edilecek olan bağışları federasyonumuz aracılığı ile soydaşlarımıza ulaştırılacaktır.


İftar için hazırlanmış olan davetiyeler gençlik kolu üyelerimiz tarafından hemşerilerimize ulaştırılacaktır. Park Restoranın girişinden de iftar yemeği biletleri temin edilebilecektir. Katılımın kalabalık olması en büyük arzumuzdur. İftar sırasında dernek yönetimi ve komisyonlar tarafından sunumlar yapılacaktır. Federasyon temsilcilerimizde iftara katılacaklardır. Tüm halkımızın desteklerini bekliyoruz.’’ ifadelerinde bulundu.