Kaymakam Balaban”a şok atama! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Kaymakam Balaban”a şok atama!

Bu haber 07 Ağustos 2012 - 12:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçen hafta yayımlanan Valiler kararnamesi sonrasında, beklenen kaymakamlar kararnamesi de 7 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Kararnamede 430 mülki idare amirinin ismi yer aldı.


Yayınlanan kararname doğrultusunda Afyonkarahisar’a bağlı Dinar ilçe kaymakamı Ahmet Yurtseven Karacabey’e atandı.


7 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre 1. derece kadrolu Karacabey Kaymakamı Dursun Balaban ise Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine tayin oldu.


Yurtseven kimdir!


Kaymakam Ahmet Yurtseven, 1968 yılında Ankara'nın Kalecik ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kırıkkale'de tamamladı. Liseyi Çanakkale Gökçeada Atatürk Öğretmen Lisesinde 1985 yılında yatılı olarak tamamladı. 1989 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.


1990 yılında İçişleri Bakanlığı'nın açtığı Kaymakamlık sınavını kazanarak Kaymakam adaylığına başladı. 3 Yıl süren Kaymakam adaylığı sürecinden sonra Sinop'un Erfelek İlçesine atandı. Sonra sırasıyla Rize-Çamlıhemşin, Ağrı-Patnos İlçelerinde Kaymakamlık, Sivas Vali Yardımcılığı, Osmaniye- Düziçi Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2007 yılında Dinar’a atandı. İyi derecede İngilizce bilen kaymakam Yurtseven, evli ve 3 çocuk babasıdır.