Uzaylı..! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Uzaylı..!

Bu haber 03 Ağustos 2012 - 11:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yer Ankara, Başbuğ Atatürk 1933 senesinde Onuncu Yıl Nutku’nda söylemiş. ‘’Ne Mutlu Türküm Diyene.’’

 

Sene 1948, basınımızın önder gazetelerinden olana Hürriyet gazetesi yayın hayatına başlamış. Önceleri sağ tarafta şimdilerde ise sol tarafta bulunan bayrağın altında gazetenin şöyle bir imzası bulunmakta. ‘’Türkiye Türklerindir.’’

 

Sene 2012, Anayasa Uzlaşma Komisyonu, Anayasamızdaki ‘’Türk devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür. Türk babanın ve Türk annenin çocuğu Türk’tür.’’ ifadesini anayasamızdan çıkarma kararı almış.

 

Artık yeni moda bu olacak herhalde. Ne mutlu Türkiyeliyim. Sonra Yozgatlıyım, Balıkesirliyim, Bursalıyım, Harranlıyım, Artvinliyim der gibi.

 

Takip okurlarım bu noktaya birden gelmedik tabii. Öyle ufo gören masum köylü olmayalım lütfen. Bir kaç sene önce alt üst kimlik tartışması olmuştu. Hani üst kimlik Türk olacaktı bide alt olarak Lazlık, Gürcülük, Tatarlık, Pomaklık oluşturulacaktı. Tutmadı.

 

Bu yetmedi bu seferde okullarda okutulan andımız SS kamplarındaki gibi fazla ırkçı bulundu. Varlığım Türk varlığına armağan olsun sözleri bağıra bağıra etnik milliyetçilik yapanlara batmıştı da ondan.

 

Geldik bu filmin sonuna, Almanya’da yaşayana Alman. İspanyada yaşayana İspanyol. Fransa’da yaşayana Fransız denilecek. Türkiye’de yaşayanlar Türkiyeli olacak. Bir nevi uzaylı gibi.

 

Takip okurlarım tüm bunlarla baş edebilmek için bir kudrete acilen ihtiyaç bulunmakta. Bulunmakta ama damarlarımızdaki asil kan nasıl devreye girecek. Bir malumatı olan var mı? Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…