Sütaş”tan eğitime tam destek « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

Sütaş”tan eğitime tam destek

Bu haber 03 Ağustos 2012 - 11:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sütaş, meslek yüksekokulu öğrencilerine “Sütaş Meslek Yüksekokulu Bursu” ve “Eğitimde Başarı Desteği Programı” ile destek veriyor.


Süt hayvancılığı ve süt teknolojilerine yönelik eğitim çalışmalarını 1996 yılından bu yana destekleyen Sütaş, Uludağ Üniversitesi ve Aksaray Üniversitesi’yle sürdürdüğü işbirlikleri ile mesleki eğitime de katkıda bulunuyor. Sütaş’ın geçen yıl başlattığı “Sütaş Meslek Yüksekokulu Bursu” ve “Sütaş Eğitimde Başarı Desteği Programı”ndan Uludağ Üniversitesi Karacabey Meslek Yüksekokulu ve Aksaray Üniversitesi Aksaray Meslek Yüksekokulu’nun “Süt ve Besi Hayvancılığı Programı”, “Süt ve Ürünleri Teknolojisi Programı” ile “Laborant ve Veteriner Sağlık Programı”nı en yüksek puanla tercih eden öğrenciler yararlanabiliyor.


Sütaş, mesleki eğitime verdiği destekle, sektörde nitelikli insan kaynağının artmasına katkıda bulunmayı ve üniversite sınavında başarılı öğrencilerin dikkatini süt ve süt ürünleri sektörüne çekmeyi hedefliyor.


Mesleki eğitimin sektörün gelişimi açısından büyük önemi olduğunu vurgulayan Sütaş Grubu Başkanı Muharrem Yılmaz, “Süt ve süt ürünleri sektörü, iyi yetişmiş Meslek Yüksek Okulu öğrencileriyle daha da ileri gidecek. Toplumumuza sağlıklı süt ve süt ürünleri sunabilmek, ülkemizdeki süt üretiminin miktarını ve kalitesini artırmak için mesleki eğitimin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.


Sütaş’ın başarılı öğrencileri “Sütaş Meslek Yüksekokulu Bursu” ve “Sütaş Eğitimde Başarı Desteği Programı” ile öğrenim süreleri boyunca desteklediğini belirten Yılmaz, “Süt hayvancılığı ve süt teknolojileri öğrencileri, Aksaray ve Karacabey’deki Uygulamalı Süt Hayvancılığı Eğitim Merkezlerimizin yanı sıra, uygulamalı dersleri için fabrikalarımızdan ve çiftliklerimizden yararlanabiliyorlar.


Bundan sonra da “Ottan Sofraya Süt Değer Zinciri” yönetim modelimiz gereği, öğrencilere sütçülüğü sevdirmek ve bu alanda kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilerin daha iyi eğitim imkanlarına sahip olmaları için çaba harcamaya devam edeceğiz” diye konuştu.


Burslardan kimler faydalanıyor?


SÜTAŞ Meslek Yüksekokulu Bursu, Uludağ ve Aksaray Üniversitelerinin “Süt ve Besi Hayvancılığı Programı”, “Süt ve Ürünleri Teknolojisi Programı” ile “Laborant ve Veteriner Sağlık Programı”na en yüksek puanla giren 3’er öğrencinin 2 yıllık eğitim, barınma, yemek giderlerini ve harçlık ihtiyaçlarını kapsıyor.


SÜTAŞ Eğitimde Başarı Desteği ise başarılı öğrencilere 4 farklı alanda katkı sağlayarak başarıların devamlılığını sağlamayı hedefliyor:


1. En yüksek başarı puanıyla 1. sınıfı tamamlayan en başarılı 5’er öğrenci, 2. sınıfa geçtiklerinde yabancı dil bursu almaya hak kazanıyor.


2. En yüksek başarı puanıyla 1. sınıfı tamamlayan en başarılı 5’er öğrenci ayrıca Sütaş’ta iki ay süresince ücretli staj yapma imkanına sahip oluyor.


3. En başarılı 5’er mezun “Sütaş Genç Sütçüler Programı”na alınarak, yabancı dil eğitimleri bir yıl daha sürdürülüyor. Bir yıldan sonra, iş performansı ve yabancı dil düzeyine göre değerlendirilerek, her bölümden 2’şer kişiye yurtdışında üç ay süresince mesleki gelişim programına katılma ve staj yapma hakkı tanınıyor.


4. Ayrıca kendi çiftliklerini kurmak isteyen tüm Süt Hayvancılığı bölümü mezunlarına, Sütaş’ın “Sözleşmeli Üreticilik Projesi” kapsamında öncelik verilerek fizibilite, projelendirme ve kredilendirme gibi konularda destek sağlanıyor.

casino siteleri - slot siteleri