Belediye ve Kaymakamlığın büyük ayıbı! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Belediye ve Kaymakamlığın büyük ayıbı!

Bu haber 03 Ağustos 2012 - 11:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karacabey Belediyesi ve Karacabey Kaymakamlığı, Kızılay Tırının Cumhuriyet Alanı’nda kan toplamasına izin vermedi.


 


Kızılay Karacabey Şubesi’nin 3 ayda bir gerçekleştirdiği kan bağışı kampanyası, Karacabey Belediyesi ve Kaymakamlığı’nın izin vermemesi nedeniyle Cumhuriyet Alanı’nda yapılamadı.


İddiaya göre Kaymakam Dursun Balaban, Kızılay Tırının Hükümet Konağı önüne çekilmesiyle kendi makam aracına park yeri bulamaması yüzünden Kan Tırını istemedi. Bunun üzerine belediyeden yer isteyen Kızılay Bursa Şubesi yetkilileri, bu kez de belediyeden olumsuz yanıt aldı.


Kaymakamlık, makam aracına park yeri bulamadığı için, belediye ise her 3 ayda bir yer vermekten sıkıldığı için Kızılay Tırının Cumhuriyet Alanı’nda kan toplamasına izin vermezken, kan bağışı kampanyası balık pazarı önünde balık kokuları eşliğinde yapılmak zorunda kaldı.


Bir gün sizinde ihtiyacınız olabilir!


Kızılay Tırının Cumhuriyet Alanı’nda kan toplamasına izin verilmemesinin nedenini öğrenen vatandaşlar Belediye Başkanı Ergün Koç, Kaymakam Dursun Balaban ve Zabıta Müdürü Ayhan Aksoy’a tepki gösterdiler.


Kızılay Bursa Şubesi yetkililerinin, belediye ve kaymakamlığın izin vermemesi yüzünden kan bağışı kampanyasının bu sıcak havada balık kokuları içinde yapılmak zorunda kaldığını söylemesi üzerine tepki gösteren Karacabeyliler,


‘’Böyle saçmalık mı olur. Biri çıkıyor makam aracına yer kalmıyor diye istemiyor, diğeri de işgüzarlık yapıp yer vermiyor. Kızılay ticaret yapmıyor, sizler ve bizler için kan topluyor. Yarın bir damla kana ihtiyacınız olduğunda nereye gideceksiniz. Spor kulüplerinin tırlarına izin vermeyi biliyorsunuz ama böyle hassas ve hayati önem taşıyan bir konuda Kızılay’a destek yerine köstek oluyorsunuz.


Bu Karacabey halkı, kendi makam aracı için Kızılay Tırına Hükümet Konağı önünde yer vermeyen Karacabey Kaymakamı Dursun Balaban’ı, Cumhuriyet Alanı’nın herhangi bir yerinde tırın durmasını uygun görmeyen Zabıta Müdürü Ayhan Aksoy’u ve bunun altına imza atarak kan bağışının balık kokuları içinde yapılmasını uygun gören Belediye Başkanı Ergün koç’u asla unutmayacaktır.’’ şeklinde tepkilerini dile getirdiler.