AVM”ler esnafı bitiriyor « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
Aslıhan Erkişi - Neden Bilmem Bu İptila Aslıhan Erkişi - Mama Getir Babası Ninnisi Aslıhan Erkişi - Nennisine Neledigim Ninnisi Aslıhan Erkişi - Gel Anne Kucağına Ninnisi Aslıhan Erkişi - Ninni Bebek Ninnisi Aslıhan Erkişi - Yemek Duası Aslıhan Erkişi - Bir Emele Bir Ah Çeksem Aslıhan Erkişi - Dandini Dandini Ninnisi Aslıhan Erkişi - Benim Annem Ninnisi Aslıhan Erkişi - Dört Güzeller Duası
<

AVM”ler esnafı bitiriyor

Bu haber 27 Temmuz 2012 - 12:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mudanya Esnaf Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret eden CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, alışveriş merkezleri yasasının bir an önce değiştirilmesi ayrıca yeni borçlar kanununda eşlerin kefil olma mecburiyetine de son verilmesi gerektiğine işaret etti.


CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, geçtiğimiz günlerde Mudanya Esnaf Kefalet Kooperatifi başkanlığına seçilen Emir Ali Usta ve yönetimine tebrik ziyaretinde bulundu. Yaptığı konuşmada CHP olarak her zaman esnaf ve sanatkarın yanında olduklarını kaydeden Turhan Tayan, esnaf ve sanatkarlarının ayakta kalmadığı toplumların huzurlu olamayacağına vurgu yaptı.


SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ


Büyük alışveriş merkezlerinin yaygınlaşmasının esnaf ve sanatkarı yok ettiğine dikkat çeken Tayan sözlerine şöyle devam etti: “Alışveriş merkezleri yasası gecikmeden Avrupa standartlarında çıkarılması lazım. Öte yandan esnaf ve sanatkarın, kooperatiflerden kredi alırken eşlerinin kefil olma mecburiyetinde bırakılması ciddi sorunlar yaratmıştır. Ayrıca çek yasasında yapılan değişikliklerde piyasada karşılıksız çeklerin patlamasına sebep olmuştur. Bu konuların hepsinin çözümü için takipçi olmaya devam edeceğiz.”


CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik ile CHP Mudanya İlçe Başkanı Rüştü Cozlan ve yönetiminin de hazır bulunduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mudanya Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Emir Ali Usta ise Turhan Tayan’ın esnaf ve sanatkara her zaman destek olduğunu ve yaşanan sorunları çözmek için birlikte hareket edebileceklerini belirtti.

casino siteleri