Karacabey”in gururu oldular! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Karacabey”in gururu oldular!

Bu haber 20 Temmuz 2012 - 11:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın 1997 yılından beri düzenli olarak yaptığı Bursa’nın 250 büyük firması arasında İlçemizin gururu üç firma ilk sıralarda yer aldı.


Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, “Bursa’daki 250 Büyük Firma Araştırması”nın 2011 yılı verilerine göre oluşan sonuçlarını, BTSO’da düzenlenen toplantıda açıkladı. Açıklamaya göre ciroların dikkate alındığı sıralamada, 1.sırayı 7.7 Milyar TL ile TOFAŞ, 2. sırayı 7.6 Milyar TL ile OYAK Renault, 3. sırayı 2.1 Milyar TL ile Borçelik, 4. sırayı 1.8 Milyar TL ile BOSH ve 5. sırayı 1 Milyar TL ciro ile Sütaş aldı.


Sönmez, Bursalı büyük şirketlerde satışların ve çalışan sayısının arttığını ancak satış karlılığının ve verimliliğin düştüğünü, ihracatın gerilediğini, borçluluğun bir miktar arttığını söylemek mümkün. Rakamlar bir yandan küresel krizden çıkış döneminde Bursalı şirketlerin direncini teyit ediyor ancak diğer yandan, daha sağlam bir gelecek için verimlilikten ihracatta ülke çeşitlendirmeye kadar pek çok önemli adımın atılması gereğine işaret ettiğini belirtti.


KTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Naci Güncü, araştırma ile ilgili yaptığı açıklamada, Bursa’nın 250 Büyük Firması Araştırmasında üst sıralarda ilçemiz firmalarının yer almasından gurur duyduğunu ve her geçen gün gelişen ilçe ekonomimizde diğer firmalarımızı da bu araştırmalarda görmeyi umut ettiğini belirtti. Güncü, Sütaş’ın cirosunu önceki yıla göre % 25 arttırarak 1 milyar TL ye yükselterek 5. sıradaki yerini koruduğunu, aynı zamanda içinde bulunduğu gıda ve hayvancılık sektörünün de 1. sırasında yer aldığını belirtti.


Güncü, Matlı A.Ş.’nin cirosunu önceki yıla göre % 34 artırarak yine listenin 25. sırasında, sektöründe ise 4. sırada yer aldığını belirterek Tarfaş’ın ise ciddi bir atılımla cirosunu önceki yıla göre % 94 artırarak 121. sıradan 72. sıraya yükseldiğini, gurur veren bu başarıların diğer firmalara da örnek olacağını söyledi.

casino siteleri