Belediyeden 50 liralık hizmet! « Karacabey Takip Gazetesi

SON DAKİKA
<

Belediyeden 50 liralık hizmet!

Bu haber 17 Temmuz 2012 - 9:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Ergün Koç’un, Yeniköy ve Malkara’nın tarihinde görmediği hizmetler gördüğünü belirterek, burada yaşayan tatilcilerden 50 liralık katılım payı alınması yönünde meclis kararı çıkarması sonrası başlayan ‘hizmet’ tartışmaları sürerken, belediyeden Malkara’ya büyük bir hizmet atağı geldi!


Hiçbir hizmetin gelmediği Malkara sakinleri, belediyenin istediği 50 liralık katılım payı için imza kampanyası başlatınca, belediye ekipleri apar topar getirdiği 1 kaydırak ve 3 spor aletini Malkara’ya kurarak, ‘alın size hizmet’ dercesine büyük bir hizmete daha imza attı.


Önce kaldırımları yapsınlar!


Akşam saatlerinde getirilen kaydırak ve spor aletlerini gören Malkara sakinleri, ‘’50 liraya karşı çıkınca mı bunları getirmek akıllarına geldi. Tamam buda güzel bir hizmet ama buradaki başlıca sorun kaldırımlar. Buraya bir kaydırak, üç spor aleti koyarak bizleri susturacaklarını zannediyorlarsa yanılıyorlar. Hizmet yoksa parada yok. Kimse bizden yapmadığı hizmetin karşılığını alamaz.’’ dediler.


Lambalar 23:00’te sönüyor!


İnsanların özellikle gece gezdiğini hatırlatan Malkara sakinleri, ‘’Kaldırımlar zaten tehlike arz ederken, kaldırımda bulunan birçok sokak lamba zaten yanmazken, yananlarında saat 23:00’de kapatılmasına bir anlam veremiyoruz. Yeniköy geceleri ışıl ışıl ama gelin görün ki Malkara köyden farksız. Bu nasıl bir hizmet anlayışıdır. Ramazan’a sayılı günler kaldı. İnsanlar Ramazan ayında sahura kadar dışarıda oluyor. Sahilde dolaşıyor, kaldırımlarda geziyor, o zamanda saat 23:00’te mi kapatılacak bu lambalar. Başkan her fırsatta sosyallikten bahsediyor ama görüyoruz ki sosyalliğin S’sini bilmiyor.’’ şeklinde konuştular.


Tarihinde görmediği temizliği gördü!


Geçtiğimiz hafta belediye ekiplerinin kalabalık bir şekilde sabah sahile gelerek büyük bir temizlik yaptığını söyleyen vatandaşlar, bu temizliğin burada yaşayanlar için değil, kendileri için yapıldığını söylediler.


Sahilin temizlendiğini görüp sevinen vatandaşlar işin aslını bir gün sonra anladıklarını belirterek şu açıklamada bulundular.


‘’Belediye Başkanı Ergün Koç, verdiği demeçlerde Malkara’nın tarihinde görmediği hizmetleri gördüğünü söylüyordu. Bizde geçtiğimiz hafta içi Malkara sahilinde bir sürü insanın temizlik yaptığını görünce, gerçekten Malkara’nın tarihinde görmediği temizlik hizmetini gördüğünü düşünmüştür. Ama bir gün sonra öğrendik ki, sahillerin pisliği hakkında çıkan haberler üzerine bakanlıktan denetlemeye gelmişler. Yani yine ortada hizmet falan yok.


Belediye eksi not almamak için bir gün önce mıntıka temizliği yapmış. Sonrada yetkililer gelmiş ve demiş ki, ‘bir sorun yok, sahiller temiz.’ Başkan Koç’ta bunun üzerine bu tür haberlerin kasıtlı yapıldığını ve sürekli sahilleri temizlediğini söylemiş. Şimdi kendisine soruyoruz. Acaba o gün Malkara’ya geldiler mi? Yoksa sadece Yeniköy’ün pırıl pırıl sahilinde mi gezdiler. Malkara’nın sahiline ve kaldırımlarına bakmak yerine, Yeniköy’e bakıp, balıkları yiyip gittiler mi?’’         

casino siteleri